Відшкодування вартості генераторів у Полтаві: скільки будинків та підприємців подали заявки

фото: Суспільне Полтава

У Полтаві на часткове відшкодування вартості генераторів подали заявки три об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору з утримання житлового фонду міського управління ЖКГ Марина Харченко. За її словами, ще два будинки готуються зробити це.

Альона Скрильник із сином Єгором живе у полтавській багатоповерхівці з даховою котельнею, яка не працює, коли електрика відключена. Цей будинок утворив своє ОСББ.

"Звичайно, є деякі незручності. Особливо це було, коли по чотири години було довготривале відключення. Температура в квартирах була 15-16 градусів, а у нас дуже багато сімей з маленькими дітками, включно з дітками до року", — каже мешканка будинку Альона Скрильник.

Дахова котельня у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Спеціально для котельні мешканці будинку купили генератор. Тепер після кожного відключення електрики обладнання жителі вмикають самі у ручному режимі.

"Дахова котельня має автоматичний запуск теплоносія. Коли вимикається світло, котли вимикаються повністю. Через хвилин 40 в квартирах стають прохолодні батареї повністю. Є газовий клапан. Який – зараз світло з’явилося – ми вмикаємо, подаємо газ на котлі. Далі підходимо до автоматики, запускаємо насос. На офіси, на опалення котельні при морозах і на опалення квартир", — говорить голова ОСББ "Степового Фронту, 22" Олена Рудік.

Частину грошей за куплені генератори ОСББ або житлові кооперативи можуть компенсувати. 27 січня на сесії міської ради затвердили відповідну програму. На це у бюджеті громади заклали 1 мільйон гривень. Заявки на відшкодування та документи подають в управління житлово-комунального господарства, говорить завідувачка сектору з утримання житлового фонду установи.

"До управління звертаються, пишуть заявку, форма заявки є затверджена. Заявка подається, потім подається копія платіжних доручень, про те, що об’єднання (співвласників багатоквартирних будинків – ред.) перерахували гроші якійсь організації чи ФОП за сам генератор, Додають копії документів платіжних, витягу з реєстру, фото фіксація самого свого обладнання і ми потім запустимо процедуру про відшкодуванню. Вона передбачає відшкодування в розмірі 50 відсотків, але не більше ніж 40 тисяч гривень. Подано три офіційні заявки. Ще два ОСББ документи збирають, готують пакет документів, але ще не подавали", — розповідає завідувачка сектору з утримання житлового фонду міського управління ЖКГ Марина Харченко.

Генератор для котельні. фото: Суспільне Полтава

Генератор для дахової котельні на вулиці Степового Фронту, 22, обійшовся мешканцям у понад 120 тисяч гривень.

"Ми його купували ще восени, якраз коли перші суттєві були повітряні атаки, не зрозуміло було, чи буде взагалі працювати енергосистема, чи ні. Не сподівались, що місто нам щось поверне. Половину ми зібрали з мешканців, а половина у нас був резервний фонд. Ми зараз вигребли практично весь наш резервний фонд", — каже член правління ОСББ "Степового Фронту, 22" Володимир Калініченко.

За словами Марини Харченко, процедура відшкодування може тривати близько місяця.

"Буде трохи пізніше рішення виконавчого комітету про склад комісії, яка буде обробляти заявки кожного об’єднання (співвласників багатоквартирних будинків – ред.) чи ЖБК (житлово-будівельний кооператив – ред.). Після того, як комісія розгляне заявки, уже потім буде затверджений вже перелік ОСББ, яким і в якому розмірі буде відшкодована вартість генераторів", — говорить завідувачка сектору з утримання житлового фонду міського управління ЖКГ Марина Харченко.

Відшкодувати частину вартості генераторів можуть і підприємці. Та поки вони не подали жодної заявки, повідомили Суспільному у міському Центрі надання адміністративних послуг.