Закликають повернути історію України до обовʼязкових предметів НМТ: до МОН звернулися з пропозицією

УНІАН

Коаліція "Реанімаційний Пакет Реформ" закликала Міністерство освіти і науки України повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). Таку заяву вони опублікували на своєму сайті 27 січня.

"Історія України – це засадничий предмет, який формує в учнів національну пам’ять, національну свідомість, розуміння важливих історичних процесів та їхніх причинно-наслідкових зв’язків", – зазначають в організації.

У РПР нагадали, що повномасштабна війна розпочалася "великою псевдоісторичною лекцією президента Росії Владіміра Путіна".

"Справа не в ЗНО, а в розумінні того, що ми тримаємо історичний фронт" – Олександр Алфьоров

За словами авторів звернення, вилучення обов’язкового іспиту з історії України під час повномасштабної війни з Росією негативно вплине на формування національної свідомості випускників.

"Вважаємо, що такий крок направлений проти українського державотворення й формування національної свідомості суспільства", зауважують вони.

У повідомленні також зазначено, що у 2021 році 18% учасників ЗНО не набрали навіть мінімальний прохідний бал з історії України, "тобто не мали базових знань про минуле країни, незалежність та територіальну цілісність якої виборюють наші захисники та захисниці".

Раніше МОН оголосило, що другий рік поспіль замість ЗНО вступне випробування буде проводитись у форматі національного мультипредметного тесту.

Вступники 2023 року писатимуть НМТ три години і самостійно зможуть розподілити час на кожен із трьох блоків. Обов'язковими для складання Міносвіти пропонує українську мову і математику. Третій предмет — на вибір.

Основна сесія відбудеться у червні, додаткова — у червні-липні. У додатковій сесії зможуть взяти участь ті абітурієнти, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції