Без паспорта — немає лікування. У Маріуполі відмовляють у лікуванні людям без російського паспорта

Паспорт РФ. Фото: Getty Images

В окупованому Маріуполі люди не можуть отримати медичні послуги, якщо в них немає російського паспорта. Також у місті не вистачає лікарів та місць у стаціоних відділеннях.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Паспортизаційний примус набирає обертів. Тепер людям відмовляють в лікуванні або обстеженні, навіть на тому обладнанні що є, без державної медстраховки. Для отримання страховки треба мати російський паспорт. Навіть до такого цинізму дійшло — паспорт або смерть в прямому сенсі", — написав Андрющенко.

Також за його інформацією, у місті не вистачає лікарів. Так, у місті працює лише один ендокринолог, а у стаціонарах не вистачає лікарняних ліжок. Також немає запасів плазми та крові для переливання.

"Онкозахворювання — пряма дорога в один кінець. При тому, знов розгорнуто військові шпиталі на базі працюючих стаціонарів. Наслідки — вичерпання запасів плазми та крові (для цивільних майже недоступно тепер), нестача койкомісць цивільним. Смертність зростає", — додав він.

Що відомо про ситуацію в Маріуполі та примусову паспортизацію

  • З початку року жителі окупованого Маріуполя, які не мають російського паспорта, не можуть отримати пенсії та інші виплати. Таким чином окупаційна влада змушує людей отримувати російське громадянство.
  • У Маріуполі російська окупаційна влада розпочала повторну фільтрацію.

Читайте також

"Той самий найбільший морг" — Андрющенко про будівлю у центрі Маріуполя, що на супутниковому знімку Maxar

Що відомо про нового "мера" окупованого Маріуполя Олега Моргуна і навіщо його призначили

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей росіяни планують створити 19 нових вʼязниць

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram