Наслідки російської агресії: цьогоріч у Києві відновлять 6 багатоповерхівок, дитсадок і кілька музеїв

Фото: КМДА

У Києві завершили роботи з відновлення 11 багатоповерхових будинків, які минулого року зазнали найбільших руйнувань унаслідок російських обстрілів. Відбудова ще шести багатоповерхівок триває. Також на цей рік заплановано провести ремонти у дитсадку, кількох музеях та в академії циркового мистецтва.

Про результати відбудови міста і обсяги фінансування подальших робіт повідомив Департамент економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації.

За даними відомства, тогоріч, за результатами обстеження житлового фонду, були визначені 17 найбільш пошкоджених багатоповерхівок. У 2022 році на технічну експертизу та відновлення цих будинків із резервного фонду бюджету Києва спрямували 407,5 млн грн. Ще в шести багатоповерхових будинках ремонтні роботи заплановано завершити у першому півріччі цього року. На це у міському бюджеті передбачені 159,5 млн грн. Ідеться про будинки, розташовані за адресами: вул. Глибочицька, 13, секція 7; вул. Глибочицька, 13, секція 3; просп. Свободи 8/28; вул. Межова, 24; вул. Межова, 26; вул. Остапа Вишні, 7.

Крім того, станом на початок січня 2023 року у Києві відновлено 121 зі 145 об’єктів соціальної інфраструктури, пошкоджених унаслідок бойових дій. Відремонтовані 47 шкіл, 28 дитячих садочків та 46 інших об’єктів: закладів охорони здоров’я, соціального захисту, культури, спорту та професійної освіти. З бюджету Києва на ці роботи у 2022 році було спрямовано 212,6 млн грн. Вказані об’єкти ремонтувались також за рахунок власних коштів і благодійних внесків.

Цього року відновлювальні роботи заплановано продовжити у дитсадку № 435 у Подільському районі, у Національному музеї "Київська картинна галерея", у Національному музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, у Музеї видатних діячів української культури, а також у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва, розташованій по вул. Жилянській. На вказані об’єкти передбачено спрямувати з міського бюджету 57, 6 млн грн.

Що відомо про відбудову Києва та області

У травні минулого року мер столиці Віталій Кличко розповів, що внаслідок російської агресії у Києві пошкоджено 390 будівель. Із них 222 – багатоквартирні будинки, 75 закладів освіти, 17 закладів охорони здоров’я, 11 закладів культури. Влітку місто почало відновлювальні роботи 11 житлових будинків, які зазнали найбільших руйнувань унаслідок обстрілів військ РФ.

Загалом на відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів надав уряд. Також Кабмін виділив 36,9 млн гривень для ліквідації наслідків ракетних обстрілів Києва, які сталися 10 жовтня 2022 року, та відновлення пошкоджених культурних об’єктів столиці.

У листопаді минулого року у Подільському та Святошинському районах завершили відновлювальні роботи у двох багатоповерхівках, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Ремонт 27-поверхового житлового будинку на проспекті Лобановського, 6А, в який 26 лютого влучила російська ракета, завершать навесні 2023 року.

Зруйнований дроном будинок по вулиці Жилянській у Києві не може бути відновлений. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У Київській області відновили понад 5 700 об’єктів, майже 3 500 – частково, пошкоджених через вторгнення РФ. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

Читайте також

Для безперервного освітнього процесу. В українських вишах створять інноваційні укриття

У Києві відкриють перший в Україні Центр психологічної стійкості