Як відновлюватимуть психічне здоров’я постраждалих від війни: у Києві презентували модель

Фото: КМДА

У Києві презентували модель відновлення психічного здоров’я для потерпілих під час війни. Її розробили на основі досвіду Центру "Лісова поляна". Про це повідомляє КМДА.

Центр "Лісова поляна" працюватиме з ветеранами та членами їхніх родин, із людьми, які пережили полон і тортури.

Реабілітація передбачає інтегративний підхід, зокрема краніосакральну терапію, біосугестію, акупунктуру, релаксаційні східні техніки, м’язову релаксацію за методом Фальденкрайза тощо.

Фото: КМДА

Фото: КМДА

У КМДА зазначили, що аналогічну роботу із психосоціальної підтримки проводить активно і Київ.

Презентацію проводили в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що повномасштабне військове вторгнення поставило перед сферою охорони здоров’я України нові виклики.

Фото: КМДА

Фото: КМДА

"У наших силах побудувати таку систему підтримки психічного здоров’я, яка уже зараз дозволить отримати комплексну допомогу кожному і кожній, хто відстоював Україну на полі бою, хто перебував під окупацією або зазнав руйнівного впливу війни", — сказав Ляшко.

Що відомо про підтримку ветеранів в Україні

У вересні 2022 року було оголошено про підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України та Міністерством ветеранів. Документ підписали голова Асоціації міст і мер Києва Віталій Кличко та міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. Задокументована співпраця спрямована на надання соціального захисту, забезпечення соціальної та професійної адаптації, а також надання психологічної підтримки ветеранам.

В Україні вперше розробляється система онлайн-послуг для ветеранів. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

До одного мільйона гривень на розвиток власної справи — "Український ветеранський фонд" запускає програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників.

З реабілітацією ветеранів Києву допомагає Польща. У польському місті Тарнув вже побували 100 киян-учасників бойових дій та їх найближчі родичі. Загалом таку реабілітацію в сусідній країні пройдуть 180 українських захисників.

У грудні стало відомо, що близько 100 тисяч киян воюють на фронтах за Україну, а з початку російського вторгнення загинули" 419 жителів столиці.

Читайте також

Ракетний удар по багатоповерхівці у Дніпрі: 64 квартири зруйновані вщент, розпочато обстеження будинку

Минулої доби окупанти нанесли 5 авіаційних ударів по території Пологівщини на Запоріжжі