У заповіднику Києво-Печерська лавра з’явилась сонячна електростанція

Фото: Національний заповідник "Києво-Печерська лавра"

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" отримав ще одне джерело електроенергії для безперебійного живлення будівель. На території заповідника встановили сонячну електростанцію.

Про це повідомляється на сторінці Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" у Facebook.

Як зазначається у дописі, на даху технічної будівлі заповідника встановлено 194 сонячні панелі. Орієнтовно, завдяки роботі цієї станції у зимовий сонячний день можна буде заощадити близько 30 кВт електроенергії на годину.

У заповіднику Києво-Печерська лавра з’явилась сонячна електростанція. Фото: Національний заповідник "Києво-Печерська лавра"

Проєкт енергонезалежності почали втілювати ще восени минулого року. Допомогти у передачі, встановленні та налаштуванні сонячної станції погодились партнери: Український центр мистецької допомоги (Україна —Німеччина), Науково-виробниче підприємство "ВОЛАНТІС" (Україна) та Німецько-українське товариство з економіки та науки.

Також у повідомленні йдеться, що з моменту повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" намагався не тільки захистити від руйнування частину об’єкта зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Заповідник також звернувся до міжнародних організацій по допомогу у забезпеченні альтернативних джерел енергії. Тож українські та іноземні партнери раніше передали до лаври генератори.

Що відомо

Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра", повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату).

Незабаром Успенський собор і Трапезна церква, що розташовані на території Києво-Печерської лаври, знову відкриються для відвідувачів.

Читайте також

У Києві хочуть знести храм-МАФ УПЦ МП біля Десятинної церкви