Парламент визначив порядок проходження військової служби іноземцями. Що змінилось

. Військовослубовець Національної гвардії України, ілюстративне фото: УНІАН

Сьогодні 12 січня Верховна Рада України ухвалила в цілому Законопроєкт №8098 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Як повідомив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, "за" проголосував 321 депутат.

Гончаренко зазначив, що у попередніх редакціях законопроєкту вказувалися лише ті підрозділи, які підпорядковуються ЗСУ, але не були включені підрозділи, що утворилися при Нацгвардії України: до таких належить, наприклад, полк "Азов".

"У зв'язку з цим військовослужбовці-іноземні громадяни, які проходять службу, зокрема, в полку "Азов", не мали змоги легально перебувати на території України і в майбутньому не могли отримати українське громадянство. Тепер ці помилки виправлені", — наголосив нардеп.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, до категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону проходять військову службу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Крім того, військові, які проходять службу у підрозділах, що утворилися при Нацгвардії України, відтепер мають підпадати під квоту імміграції, встановлену Кабінетом міністрів України.

Читайте також

У лавах ЗСУ Україну захищають бійці з 55 країн світу — речник Інтернаціонального легіону

Як іноземцям доєднатися до оборони України. Пояснює Офіс президента

Дивіться також: Військові іноземного легіону — хто вони. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ