Шойгу зняв з посади командувача військами РФ в Україні Суровікіна: кого призначили замість нього

. Генерал російської армії Сергій Суровікін. Фото: Міноборони РФ

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу зняв з посади командувача російськими військами в Україні генерала Сергія Суровікіна, призначивши замість нього голову Генштабу РФ Валерія Герасимова.

Про це повідомляє Міноборони РФ.

"Сергій Шойгу 11 січня здійснив нові призначення керівництва спецоперацією. Командувачем Об'єднаного угрупування військ призначено начальника Генштабу ЗС РФ генерала армії Валерія Герасимова", — йдеться у повідомленні.

При цьому Суровікіна понизили у посаді — він та двоє інших генералів призначені заступниками Герасимова.

"Заступниками Герасимова призначені генерал Суровікін, головнокомандувач Сухопутними військами генерал армії Олег Салюков, а також заступник начальника Генштабу генерал-полковник Олексій Кім", — зазначається в дописі.

При цьому в російському Міноборони запевнили, що перестановки мають підвищити ефективність дій російських військ.

"Підвищення рівня керівництва Спеціальною військовою операцією пов'язане з розширенням масштабу завдань, що вирішуються в ході її проведення, необхідністю організації тіснішої взаємодії між видами та родами військ Збройних сил, а також підвищенням якості всіх видів забезпечення та ефективності управління угрупованнями військ (сил)", — заявила пресслужба МО РФ.

Що відомо

8 жовтня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу призначив спеціальним керівником окупаційних військ в Україні генерала армії Сергія Суровікіна. Раніше в армії РФ не було єдиної людини відповідальної за "український напрямок".

56-річний Суровікін служить в армії з 1983 року. У 1987 році закінчив Омське вище загальновійськове командне училище імені М. Фрунзе. З 31 Жовтня 2017 року обіймає посаду головнокомандувача повітряно-космічними силами. Учасник конфлікту в Таджикистані, другої Чеченської війни і війни в Сирії. 16 липня 2022 стало відомо, що Суровікін є командувачем угруповання "Південь" в ході так званої "спецоперації" в Україні.

Джерела видання "Медуза" у Кремлі, називали Суровікіна прихильником масованих ракетних ударів по інфраструктурі, зокрема цивільній. "Сентиментів у Суровікіна немає", — зазначало джерело видання. У статтях провладних ЗМІ зауважується, що в армії він відомий під прізвиськом "Генерал Армагедон", яке йому нібито присвоїли "за вміння діяти нестандартно і жорстко", — пише видання.

При цьому на адресу керівника Генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова, який обіймав цю посаду із 2012 року, після початку російського вторгнення в Україну лунала гостра критика з боку проросійських експертів та військових кореспондентів через неефективні дії російської армії. У грудні 2022 року з'являлися чутки про звільнення Герасимова, однак вони не підтвердилися.

Читайте також

Зеленський позбавив Медведчука громадянства, Канада придбає для України NASAMS. 322 день війни. Онлайн