Родина підприємців на Київщині щомісяця віддає по 200 кг грибів на підтримку ЗСУ

Фото: Проєкт USAID "Економічна підтримка України" / Facebook

Родина Ільчуків у Фастівському районі Київщини вирощує "яблунівські печериці" вже понад 20 років. До війни вирощували 120 тонн грибів на місяць, а тепер займаються благодійністю для ЗСУ.

Про це повідомляється на сторінці проєкту USAID "Економічна підтримка України".

Вони продають свій продукт по усій Україні, а на початку вторгнення власниця бізнесу Наталія почала безкоштовно роздавати гриби. Зокрема й у мережі ресторанів, де почали готувати волонтерські обіди.

До середини квітня 2022 року родина Ільчуків безкоштовно віддала ресторанам та волонтерським організаціям 63 тонни грибів. Згодом вже закладали нову партію грибів, але значно меншого об’єму.

"Потужності зменшили втричі — до 40 тонн на місяць. Генератор, куплений у 2009 році, знадобився на грибному виробництві зараз, оскільки гриби потребують постійної вологості, температури повітря. У часи, коли немає електрики, генератор виручає", — йдеться у повідомленні.

"Наша волонтерська складова продовжується і зараз. Щомісяця ми надаємо 200 кг грибів, з яких виробники роблять сухі супи та борщі для потреб ЗСУ", — розповіла жінка.

Родина підприємців на Київщині щомісяця віддає по 200 кг грибів на підтримку ЗСУ. Фото: Проєкт USAID "Економічна підтримка України" / Facebook

У жовтні родина Ільчуків доєдналася й до організації акції "Ліщиновий вікенд".

"До нас приїхали військові, благодійники, представники фінської діаспори, місцеві виробники. Усі разом організували обід та концерт на нашій локації – у ліщиновому саду. А ще висадили алею з ліщини української селекції та тюльпани. Такі заходи допомагають привернути увагу до зруйнованої інфраструктури Київщини. Також під час таких акцій ми збираємо допомогу для військових, завжди передаємо смаколики, у тому числі і грибні", — ділиться власниця бізнесу.

Наразі ферма поступово відновлює роботу. Туди приїжджають волонтери з інших країн.

Що відомо

У Києві книгарня "Сяйво книги" у новому році продовжить збір російськомовних книг, які відправлять на переробку. Виручені кошти підуть на підтримку військових. Кияни здали на макулатуру понад 50 тонн російськомовних книг.

Читайте також

Окопні свічки, маскувальні сітки, їжу готують і передають військовим волонтерки з селища Новогуйвинське на Житомирщині

Продукція для окупантів: на Харківщині судитимуть директора Куп'янського молочноконсервного комбінату