Уряд пропонує створити державний парк "Межигір'я" на території колишньої резиденції Януковича

Межигір'я. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Природно-заповідний фонд України може поповнити нова пам’ятка – парк "Межигір’я". Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді розглянути законопроєкт про створення державного парку на території колишньої резиденції президента-втікача Віктора Януковича.

Документ зареєстровано в парламенті 9 січня і передано на розгляд комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі детальніше розповів про ініціативу.

Так, у законопроекті № 8341 йдеться про організацію на території Вишгородського району Київської області парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір'я". Новий об’єкт загальною площею 138,5937 га пропонується створити за рахунок земель державної власності, які будуть передані в постійне користування.

Крім того, уряд пропонує депутатам ухвалити рішення про створення спеціальної адміністрації парку-памʼятки загальнодержавного значення.

Що відомо про колишню резиденцію експрезидента Януковича "Межигір'я"

У червні минулого року Міндовкілля з ініціативи прем’єр-міністра почало офіційний процес перетворення урядової резиденції "Межигір’я" у державний парк-пам’ятку. У міністерстві висловили сподівання, що улюблене місце українських та іноземних туристів на Київщині стане природоохоронною територією. У липні ініціативу підтримав Кабмін.

У грудні 2022 року Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування за підозрою експрезидента України та його сина у заволодінні резиденцією "Межигір'я" шляхом зловживання своїм службовим становищем.

"Межигір'я" — колишня приватна резиденція президента-втікача Віктора Януковича у селі Нові Петрівці неподалік Києва. На території розташовані яхтовий причал, кінний клуб, тир, тенісний корт та інші розважально-туристичні комплекси, а також мисливські угіддя. 23 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову про передачу резиденції у держвласність.

Читайте також

Будинок, земля, гроші: В СБУ заявили про арешт майна ексміністра освіти Табачника