"Україна вибудовує сучасну армію знизу вгору" — представник МЗС розповів про перспективи постачання західного озброєння

. Танк Leopard 2A4 австрійської армії / Фото: Burtonpe / English Wikipedia

Західні партнери передають Україні системи озброєння "за наростаючою", і таким чином відбувається вибудовування сучасної армії знизу вгору. Ймовірно незабаром Україна почне отримувати легку та важку бронетехніку.

Про це в ефірі Суспільного розповів Тарас Жовтенко, експерт з питань міжнародної безпеки, член Громадської ради при МЗС України.

"Концепція сучасної американської армії полягає в тому, що в них всі рівні, і всі типи озброєнь об’єднані в єдину інформаційну систему, яка дозволяє цим платформам взаємодіяти між собою і таким чином діяти набагато ефективніше", — зазначив Жовтенко.

За його словами, на початку війни в України "нічого подібного не було", однак зараз певна взаємодія вже є, і це зокрема відзначають американські аналітики.

Представник МЗС зазначив, що наразі вже час передавати бронетехніку — спочатку легшу, потім важчу, далі — авіацію.

"З передачею ЗРК Patriot, а тепер уже з потенційним отриманням Bradley і Marder відкриваються всі шлюзи до отримання важкої бронетехніки. Думаю, це будуть напочатку "Леопарди", тому що це машина більш поширена в Європі. І вона трошки менш ніжна, ніж "Абрамс", умовно кажучи", — додав Жовтенко.

Що відомо про останню допомогу Заходу для України

6 січня Сполучені Штати оголосили про виділення нового пакета військової допомоги для України на суму у понад 3 мільярди доларів. Він включатиме бойові машини піхоти M2 Bradley, самохідні гаубиці та іншу бронетехніку, реактивні снаряди GMLRS, ракети "земля-повітря", а також протитранспортні міни.

Німеччина ухвалила рішення передати Україні батарею протиповітряної оборони Patriot, повідомив Володимир Зеленський за результатами перемовин із канцлером Олафом Шольцом. Окрім того, Німеччина передасть Україні 40 бойових машин Marder.

5 січня стало відомо, що Німеччина направила Україні черговий пакет військової допомоги, який включає ракетні системи, транспорт різного типу, системи для боротьби з безпілотниками та генератори.

Читайте також

"Щодня мир стає ближчим": Зеленський розповів про оборонну підтримку України

Фінляндія та Польща можуть надати Україні танки Leopard — ЗМІ