У Ніжині продали церкву за 1,25 мільйона гривень

ФОТО: prozorro.sale

На сайті prozorro.продажі 20 грудня відбувся приватизаційний аукціон. На ньому продавали церкву, яка перебувала на балансі Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС. Стартова ціна складала 40 260 гривень, переможець запропонував 1,25 мільйона гривень. Про це Суспільному розповів заступник начальника регіонального відділення фонду держмайна України в області Валерій Йовенко.

За його словами, церква на момент продажу не функціонувала.

"Мова йде не про церкву, як установу. Мова йде про нежитлову будівлю, яка має власну назву «церква», яка обліковувалась у них як об’єкт нерухомого майна", – говорить Валерій Йовенко.

Як стало відомо Суспільному з власних джерел, у цій церкві правили священники Української православної церкви (Московський патріархат). Релігійна громада орендувала приміщення, але після подій на Майдані у 2013-2014 роках правити перестали, і останні кілька років церква стояла пусткою. Договір оренди наразі розірвано.

Будівля церкви, яку продали з аукціону. ФОТО: prozorro.sale

Церква має окремий вхід. Загальна площа — 304,7 квадратних метрів.

За словами Йовенка, за лот боролися шестеро учасників. Переможцем стало приватне підприємство "УКР-АГРОТРАНС". Згідно з даними сайту youcontrol, основним видом діяльності є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Підприємство зареєстроване в Бахмачі.

Суспільне намагається отримати коментар від компанії-переможця. За словами Йовенка, представники "УКР-АГРОТРАНС" пообіцяли розрахуватися за лот наступного тижня.

Як ідеться на сайті Фонду держмайна, переможець електронного аукціону має сплатити на відповідний поточний рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта малої приватизації не пізніше, ніж протягом 20 робочих днів з дня формування протоколу про результати електронного аукціону.

Читайте також

Зібрали понад 55 тисяч гривень та встановили сім дверей: як ремонтують Чернігівську бібліотеку для юнацтва

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.