У центрі Рівного в січні розквітли маргаритки. Науковець пояснив причини й наслідки

Ексклюзивно
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному біля пам'ятника Марії Несвицькій зацвіли маргаритки. Їхнє цвітіння у січні зумовлене теплим початком зими, пояснив Суспільному кандидат біологічних наук Віталій Володимирець. Він розповів, чим загрожує таке цвітіння квітам.

Попри те, що на вулиці січень, а зазвичай маргаритки квітнуть навесні, зараз квіти прикрашають клумбу поруч зі скульптурою на вулиці Соборній у Рівному.

Фото: Суспільне Рівне

Наукова назва квітів — стокротки багаторічні. Ці рослини починають розцвітати у квітні-травні, однак, залежно від погоди, вони можуть розпускатися й раніше, пояснює кандидат біологічних наук Віталій Володимирець.

"Це фактично такі собі первоцвіти лучні, тому що ми звикли, що первоцвіти у нас такі більше яскраві, у лісі цвітуть. А маргаритки чи стокротки — це також своєрідні первоцвіти, єдине, що вони — на луках. Вони теж дуже рано зацвітають і те, що ми зараз спостерігаємо — цвітіння майже масове. Якби сьогодні була краща погода, напевно, вони розпустилися б більше", — пояснює Віталій Володимирець.

Фото: Суспільне Рівне

Біолог пояснює: маргаритки розквітли через теплий початок зими. Водночас подібні явища науковці спостерігають упродовж останніх п'яти років:

"Відбуваються такі глобальні, регіональні зміни клімату і те, що мало б цвісти значно пізніше, воно зацвітає зараз. Це не тільки минулий тиждень, взагалі і осінь, і початок зими. Грудень був значно тепліший від норми. Це, кажуть, по усій Україні".

Фото: Суспільне Рівне

Чи розквітнуть стокротки весною, після зимового цвітіння — залежить лише від подальшої температури взимку.

"Такі сильні перепади температури для рослин — це стрес, тому що зараз все-таки вони мали бути у стані спокою, але температурний режим такий, що фактично вони у стані вегетації. Для них, якщо частина не розцвіте, а відцвіте — це не є така велика загроза. Тому що стокротки й інші подібні види добре розмножуються вегетативно", — каже кандидат біологічних наук.

Фото: Суспільне Рівне

Що відомо

  • Зміну погодних умов і різкі температурні коливання прогнозує на 6-8 січня обласний гідрометцентр. Це зумовлено атлантичними циклонами, які насуваються на Рівненщину.

Читайте також

  • Син купив авто і рівнянку через суд зобов'язують повернути субсидію
  • "На виконання — тиждень": начальник Рівненської ОВА доручив громадам з'ясувати, чим можуть допомогти в обороні
  • Wi-Fi “Glory to Russia”: у Рівному з'ясовують, хто і чому так назвав мережу в будинку

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook