Обери дерево. Кияни можуть запропонувати свій варіант озеленення Куренівського парку

Фото: Уніан

У Києві в Куренівському парку навесні збираються висадити нові дерева замість видалених раніше. Озеленювачі пропонують киянам обрати породи дерев.

Про це повідомляє пресслужба Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Подільського району Києва.

"Старі дерева були видалені, оскільки були аварійними та сухостійними, що засвідчено в акті обстеження дерев, що потребують видалення, складеному фахівцями постійно діючої комісії з обстеження зелених насаджень м. Києва. Документ містить дані про вид дерева, його вік, діаметр",— йдеться у повідомленні.

Для висадки у парку пропонують сакури двох видів, декоративну сливу та клен. Проголосувати можна за посиланням.

Озеленювачі нагадують, що періодично прибирають, зокрема, аварійні дерева. Адже вони можуть загрожувати життю і здоров'ю пішоходів, заважати транспортним засобам та пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди. Дерево може бути не тільки старим, а й пошкодженим внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ або мати гнилу серцевину стовбура.

Що відомо про озеленення у Києві

З початку 2022 року у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. Озеленення міста проводять, незважаючи на складну економічну та безпекову ситуацію в Україні. Зокрема, наприкінці листопада у парку "Володимирська гірка" висадили 15 платанів.

Два столичні об’єкти “Квіткова” та “Тис ягідний” оголосили ботанічними пам’ятками природи місцевого значення. Такі рішення в листопаді 2022 року ухвалили депутати Київради.

У столичному парку "Відрадний" у Солом’янському районі висадили 2 великі клумби гортензій. Вподальшому планують розширити алею до 100 метрів. У 2023 році збираються створити різні моноклумби в більшості районів столиці.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція. Площа цього квітника 150 квадратних метрів, розмір 10 на 15 метрів, висадили тут 23500 квітів.

У Києві неподалік метро Лівобережна створили квітник на честь рожевої панами Олега Псюка — соліста українського гурту Kalush Orchestra, що переміг у пісенному конкурсі "Євробачення-2022".

Читайте також

"Місто живих стін". У Києві почали вертикальне озеленення фасадів будинків

В центрі Києві висадили 20 паростків винограду Вічі

У кожному районі столиці буде визначено п’ять парків або скверів, де замість технічної солі застосовуватимуть гранітну крихту.

Київ визнали найкращим містом світу 2023 року