"Чим сильніша єдність, тим швидшою буде перемога" — Зеленський звернувся до Верховної ради. Головні тези

Президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній раді, 28 грудня 2022 року. Скріншот відео: t.me/verkhovnaradaukrainy

Президент України Володимир Зеленський 28 грудня виступив із зверненням до Верховної ради України. Він наголосив, що найголовніша мета України — відновити територіальну цілісність і звільнити всіх, хто в полоні РФ. Зеленський наголосив, що уся територія України потребує перебудови, а на території Донбасу та Криму буде відновлена "нормальність життя".

Зеленський повідомив, що на оборону за рік направлено понад 1,2 трильйони гривень.

Говорячи про Сили оборони України президент зазначив, що українські військові сьогодні доводять, що "велич — не від розмірів держави, не від запасу ракет і не від здатності когось до чогось примушувати. Велич — від сили духу тих, хто захищає свій дім і волю для свого народу".

Він перелічив переламні моменти війни — деокупацію Київщини, звільнення Зміїного, знищення флагмана Чорноморського флоту РФ крейсера "Москва" та контрнаступ на Харківщині. Президент підкреслив, що попри російську перевагу в кількості солдатів та зброї, українські воїни мають перевагу в рішучості та силі своєї землі під ногами.

​"Таку перевагу українських воїнів ми посилюємо потужною зброєю. Вперше у нас така зброя. ​"HIMARS" і "Krab", "Harpoon" і "NASAMS", "Bayraktar" і гаубиці "М777", "Caesar", "Bushmaster", "IRIS-T", "Crotale" — я назвав зараз лише деякі з десятків видів найкращої зброї світу, яка вже є або буде у наших воїнів. Дякую нашим партнерам!", — наголосив він.

Президент нагадав, що Україна успішно виробляє й власну зброю.

"​Ми здатні виробляти свої ракети, свої морські дрони, ми вже це робимо, бронетехніку, авіатехніку та інші види озброєнь. Ми вже це робимо. Вже є наше. ​Все це наше. "Стугна", "Вільха", "Нептун", морський дрон та інше. ​Давайте подякуємо нашому вітчизняному виробництву", — зазначив гарант.

Зеленський додав, що "наша єдність має бути такою ж міцною, як наші воїни": "Єдність – це те, що дозволяє нам зараз зміцнювати суспільство, зміцнювати нашу державу і змінювати негативні тенденції нашої багатовікової історії. Чим сильніше єдність – тим більшою і швидшою буде наша перемога. В єдності маємо бути рівними".

Президент також згадав про "духовну незалежність": "Якщо хтось спробує зіграти проти незалежності України – чи політичної, чи економічної, чи духовної незалежності, – наша держава буде відповідати миттєво і жорстко. Не існує в світі такого золота для хрестів чи будь-чого ще, яке могло би перекрити моральну іржу від звʼязків з державою-терористом".

Читайте також: Канонічний зв'язок із РФ, санкції та "безпекові заходи" СБУ. Чи можуть заборонити УПЦ МП

Про зовнішню політику

Коментуючи міжнародну політику та євроінтеграцію України, Зеленський зазначив, що "Україна – зцементовує Європейський Союз і увесь вільний світ боротьбою за свободу і мир. Це – головний наш здобуток у зовнішній політиці за рік, що минає".

Україна — ЄС. Усі новини

Він відзначив і безпрецедентну дипломатичну підтримку України.

"Ми допомогли Європі і більшості країн світу відчути, що бути нейтральними зараз — це бути, вибачте, аморальними. 143 держави проголосували за резолюцію Генасамблеї ООН на підтримку територіальної цілісності України і повної реалізації Статуту ООН. ​Це дійсно показовий приклад. Це найбільше за 10 місяців і 8 років. І я дякую усім, хто працював на цей результат. Безпрецедентно активно. Я вас вітаю! Це велика перемога", — підкреслив Зеленський.

​Гарант зауважив, що від початку російського вторгнення він узяв участь у 850 міжнародних заходах, наголосивши, що так само інтенсивно працював увесь український дипломатичний корпус.

Про економіку

Зеленський зазначив, що Україна пройде цю зиму попри російські ракетні та "шахедні" удари РФ, а також стане лідером у побудові "зеленої енергетики",

"Ми маємо стати — і ми станемо, бо немає виходу – станемо лідером в побудові сучасної зеленої енергетики. Це дозволить нам створити децентралізовану енергосистему, яку не зруйнувати нічим, ніякими ракетними ударами. ​Сьогодні — всі бачать — це небезпечно, коли міста залежать від кількох великих тепло- чи електростанцій. Сучасному місту потрібні децентралізовані джерела енергетики, джерела енергії", — наголосив гарант.

За його словами, лише зелена енергетика може дійсно це забезпечити.

"Маючи лідерські позиції в такій енергетиці і розвиваючи нашу атомну генерацію, а також водневу енергетику, ми будемо здатні забезпечити потреби України, а у мирний час — і Європу. ​І це буде історичне посилення ролі України в Європі. Ми можемо, а отже повинні стати одним з гарантів європейської енергобезпеки. І це — завдання, завдання на завтра", — зауважив президент.

Володимир Зеленський запевнив, що Україна стане лідером у цифровій трансформації, а також глобальних зусиль заради продовольчої безпеки.

"Цей рік показав, що без українського фермера, без українського аграрного експорту неможливо гарантувати не лише харчову, але й соціальну безпеку для десятків-десятків країн Африки, Азії та Європи. Дві наші ініціативи — Експортна зернова ініціатива і програма "Grain from Ukraine", "Зерно з України" — повернули світу життєво необхідну стабільність", — сказав політик.

Про гроші

Президент наголосив, що бізнес та податки є важливими складовими безпеки України.

"Ми маємо памʼятати, що фінансування Збройних сил України — це передусім внутрішній ресурс від податків українців, від мит, від облігацій та інших подібних джерел. ​І кожна несплачена гривня податків — це гроші, забрані у наших військових. І це факт. ​Звичайно, наявна податкова система не влаштовує таке життя ані тих, хто сплачує податки, ані тих, хто збирає податки. Не влаштовує вона і тих наших людей, які отримують зарплати і пенсії з цих податків", — зауважив він.

Зеленський відзначив і важливість фінансової підтримки України від партнерів.

​"Ще раз хочу це підкреслити і хочу, щоб ви всі знали: дуже важлива міжнародна допомога спрямовується на важливі соціальні виплати. А увесь ресурс для зарплат військовим — це все сплачують громадяни України", — наголосив президент.

Про справедливість і мир

Президент заявив, що невідʼємною частиною політики України є створення Трибуналу щодо злочину агресії РФ.

"Я впевнений, що Трибунал запрацює. ​Запрацює і Міжнародний компенсаційний механізм, який ми зараз будуємо. ​При цьому маємо по максимуму співпрацювати з нашими міжнародними партнерами, з Міжнародним кримінальним судом", — сказав Зеленський.

Він підкреслив, що жоден злочин окупантів в Україні не повинен залишитись без законного вироку.

​"Тобто, усі елементи міжнародного і національного правосуддя будуть використані, щоб притягнути до справедливої відповідальності російських вбивць і катів, усіх, хто спланував, розпочав і здійснює агресію проти народу України", — наголосив політик.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна боротиметься за повернення своїх територій та людей, які перебувають в російському ув’язненні

​"Відбудова України після бойових дій – це ще одна складова справедливості. ​Вже зрозуміло, що це буде найбільший економічний проєкт нашого часу в Європі. Обсяги того, що потрібно зробити — очевидні для всіх і потребують зараз окремого перелічування", — додав гарант.

Він зазначив, що Україна має отримати нові гарантії безпеки і забезпечення миру, а також — забезпечити умови для повернення переселенців додому.

"Мільйони наших людей, які стали переселенцями, знайшли прихисток за кордоном, не мають стати біженцями. ​Я дякую усім країнам, дякую всім народам Європи і світу, які допомагають нашим людям! ​Але ми повинні зберегти їх як частину українського суспільства. Маємо забезпечити їхнє повернення. І це включає в себе різні компоненти роботи. ​Гарантування безпеки, економічне зростання. ​Відбудова і подальша інтеграція нашої держави з Європейським Союзом та іншими провідними суб’єктами вільного світу. ​Захист прав людини, вирівнювання соціальних та особистих свобод в Україні та в передових країнах перебування наших переселенців.​Створення сучасної ветеранської політики", — сказав президент.

Окрім того, він під час виступу гарант передав нагороду від президента США Джо Байдена українському військовому, який раніше подарував тому свій Хрест бойових заслуг.

"У цій залі — капітан Павло Чернявський, командир батареї "Хаймарсів", який відзначений Хрестом бойових заслуг і який передав цю відзнаку президенту Сполучених Штатів Америки Байдену. ​Для мене було честю виконати цю особливу місію. Але у неї є і друга частина.Президент Байден у відповідь передав Command Coin — спеціальний символ від президента Сполучених Штатів Америки. ​Пане капітане! Павле! ​Маю віддати зараз цю Command Coin Вам", — зазначив Володимир Зеленський.

Читайте також

Обстріл пологового в Херсоні, дефіцит електроенергії збільшився. 308 день війни. Онлайн