Майстер з Івано-Франківщини виготовляє саперні лопатки для воїнів на передову

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Іван Деренько з прикарпатського села Глибівка змайстрував приблизно три тисячі саперних лопаток, які використовують українські захисники на передовій. Як відбувається процес виготовлення інструментів, читайте у репортажі Суспільного.

Першу лопатку Іван Деренько виготовив до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Після того, як майстер розмістив допис про вироби у Facebook, до нього почали звертатися військові та волонтери.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Кілька моїх односельців служать, то я їм віддавав. Але я побачив, що не зможу всім роздати, бо не маю таких грошей на купівлю матеріалів. Якусь частину лопаток віддавав задарма, іншу — продавав", — розповідає Іван Деренько.

Майстер Іван Деренько. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Деталі до саперних лопаток майстер вирізає за допомогою контактної зварювальної машини.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Беру лист для виливка Заготовка виробу або готовий виріб, отриманий при заливанні рідкого матеріалу в ливарну форму, в якій він твердієі вирізаю. Потім заготовляю деталі. Наприклад, для кріплення зварюю трубу, нарізаю різьбу, і так виходить лопатка", — пояснює Іван Деренько.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Чоловік виготовляє лопатки двох форм — заокруглені та трапецієподібні. Останньою, каже майстер, можна розрубати дерево і навіть метал. Окрім цього, інструмент приймає різні положення. Кожен свій виріб Іван Деренько випробовує.

"Заокруглена лопатка має радіус, і нею не так зручно вкопуватися чи обрубувати сучок або дерево. Трапецієподібною це робити набагато зручніше", — каже Іван Деренько.

Трапецієподібна саперна лопатка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Над виготовленням однієї лопатки чоловік працює приблизно дві години. 10-15% від продажу кожного виробу відкладає — за ці гроші майстер і виготовляє інструменти для українських бійців.

За весь час Іван Деренько виготовив приблизно три тисячі лопаток. Чоловік каже, що військові з фронту добре відгукуються про його вироби.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Якось майстер спробував виготовити саперну лопатку з ворожого снаряда, який йому привезли з передової богородчанські волонтери. Однак сталь з нього груба, тому інструмент виходить важким та незручним, пояснює Іван Деренько.

За словами майстра, зараз замовлень на лопатки менше, ніж було на початку російського вторгнення. Втім, каже Іван Деренько, має кілька про запас, щоб за потреби швидко відправити замовникам.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!