300 днів повномасштабної війни: як змінилась армія та чи можливий новий наступ РФ на Київ — військовий оглядач

Військовослужбовці батальйону "Карпатська Січ" ЗСУ на позиціях в Донецькій області, 8 грудня 2022 р. Фото: Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло 300 днів. Як за цей час змінились українська і російська армії та якими є перспективи військових дій у лютому-березні 2023 року? Про це Українському радіо розповів військовий оглядач Михайло Жирохов.

Як змінилась українська армія

"Українська армія перейшла фактично на стандарти та озброєння НАТО. Наші військові вже впроваджують стандарти НАТО в управлінні військами та бойовій підготовці й на момент нашої перемоги армія буде однією з найсильніших і матиме величезний бойовий досвід, якого немає у жодної європейської армії", — розповів військовий оглядач.

Постачання західної зброї потребує перепідготовки військовослужбовців, — каже Михайло Жирохов, — і під час війни у нас немає можливості зняти з-під Бахмута чи іншої ділянки фронту цілу бригаду, щоб перенавчити її на західну зброю. За його словами. для цього насамперед потрібні мобілізовані, які мають два-три місяці на підготовку і потім вони їдуть на фронт.

Мобілізаційний резерв російської армії

"Російська армія за 10 місяців деградувала, тому що втрати кадрових військових колосальні. Зараз вони намагаються замінити їх мобілізованими, що з військової точки зору має певний сенс. Але вони змінюються на ходу і не мають розуміння цілей. А коли війна починається через політичні мотиви, то, не маючи військових цілей, армії воює дуже погано", — каже експерт.

За словами Михайла Жирохова, мобілізаційний резерв у них дуже великий. "Ми поки що не бачимо мобілізованих на полі бою, тому що вони ще проходять підготовку. Найбільша проблема у росіян — офіцери. Вони набрали сержантів, рядових, але офіцерів у них недостатньо. Тож вони намагаються їх знайти, адже їх потрібно багато. Лише на роту потрібно чотири офіцери", — каже експерт.

"Думаю, до весни росіяни матимуть резерв, за допомогою якого вони будуть намагатися знову наступати. На якому напрямку — це інше питання. Але цей наступальний порив їм потрібен для внутрішнього споживання".

Перспективи нового наступу

"Я б не прив’язувався до конкретних дат, тому що дуже багато чого залежить від погоди. Їх наступ 24 лютого цього року був зумовлений тим, що до цього два тижні були морози й земля на польових дорогах промерзла", — каже Михайло Жирохов.

"Очевидно, наступ на Київ буде тим самим напрямком — Чернігівська і Сумська області, а також Волинь, де стан польових доріг — це основне, що заважатиме їх наступу".

За словами військового оглядача, такими силами, які були у росіян на 24 лютого, наступ не робиться. "У них було 200 тисяч на сім напрямків. Але вони полізли. Зараз тим більше не можна наступати, але побачимо", — додав він.

Читайте також

Путін тричі відкладав початок вторгнення до України — ГУР

Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію