Потрапили до реанімації: на Житомирщині через неправильну експлуатацію генератора діти отруїлися чадним газом

Суспільне Львів

Дев'ятого грудня вночі у селі Тетірка Курнинської територіальної громади Житомирського району через неправильну експлуатацію бензинового генератора в приватному житловому будинку отруїлися чадним газом двоє дітей. Про це Суспільному розповіла начальниця сектору зв'язків зі ЗМІ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Оксана Ковальчук.

За її словами, генератор був встановлений у прибудові до приватного житлового будинку, а діти перебували у ближчій до прибудови кімнаті.

"Отруїлися чадним газом дві доньки господарів трьох та 16 років, – каже Оксана Ковальчук. – Наразі діти перебувають у реанімаційному відділенні Пулинської центральної районної лікарні Житомирського району. Стан потерпілих задовільний".

Оксана Ковальчук поінформувала, що під час зимового періоду за відсутності світла люди часто використовують генератори як джерела резервного електропостачання.

"На жаль, не завжди виконуються правила користування генераторами, а саме те, що його можна використовувати тільки на відкритому повітрі, – каже Оксана Ковальчук. – Заборонено встановлювати його у будівлі, тому що під час роботи виділяється чадний газ, що може призвести до отруєння".

У пресслужбі ДСНС пояснили, як користуватися генераторами, щоб не порушувати правил пожежної безпеки:

 • генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі, адже під час роботи він виділяє чадний газ, який є небезпечним для життя і взагалі не має потрапляти до приміщення;
 • встановлювати генератор потрібно так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна) була не менше шести метрів: це важливо, тому що під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути;
 • заправляти генератор необхідно на відкритому повітрі й тримати паливо якомога далі (знову-таки через ризик пожежі).

ДСНС радить купувати лише сертифіковані генератори тільки в ліцензованих точках продажу та уважно дотримуватися інструкцій виробника.

Підключення

Під час підключення генератора необхідно дотримуватися інструкції. Підключення повинен здійснювати кваліфікований електрик.

Необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію та потужність моделі генератора та перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху).

При підключенні необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

Експлуатація

Експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника.

Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки. Також необхідно усунути перекручування дротів, контакт з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені, необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами.

Генератор не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Також слід уникати контакту з елементами генератора, які обертаються.

Під час роботи електрогенератора необхідно контролювати його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, потрібно негайно вимкнути електрогенератор та знеструмити його.

Забороняється під час використання генераторів:

 • вносити зміни в конструкцію генератора;
 • розміщувати  генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;
 • палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;
 • відкривати кришку баку при працюючому генераторі;
 • заправляти генератор при працюючому або неохолодженому двигуні;
 • об’єднувати генератори у ланцюг;
 • перебувати поруч з генератором стороннім особам  або тваринам;
 • змішувати різні види мастила та палива;
 • перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Вибір редакції