На Рівненській АЕС завершилась місія МАГАТЕ

Місія МАГАТЕ. Ілюстративне фото: Рівненська АЕС

На Рівненській АЕС завершилася місія МАГАТЕМіжнародне агентство з атомної енергії з надання технічної допомоги Україні щодо ядерної безпеки та захищеності електростанції. Про це 9 грудня повідомили у пресслужбі стратегічного об'єкта. Візит групи експертів МАГАТЕ анонсувала раніше, відповідаючи на запит України.

Команда МАГАТЕ під час місії на Рівненські АЕС провела оглядові перевірки, обговорила питання ядерної та фізичної безпеки, аварійної готовності та реагування, зустрілася з керівництвом, а також поспілкувалася з персоналом електростанції.

"З експертами МАГАТЕ обговорили стан виконання постачання та уточнили потреби електростанції в додатковому обладнанні, переліки яких направлялися в МАГАТЕ від Енергоатому, а під час підсумкової наради запропонували заходи задля вдосконалення безпеки електростанції", — йдеться у повідомлення пресслужби РАЕС без уточнення деталей.

Фото: Рівненська АЕС

Експерти МАГАТЕ відзначили, що персонал РАЕС продовжує "професійно експлуатувати станцію відповідно до затверджених процедур та меж безпеки".

"Системи безпеки РАЕС працюють ефективно, використовуючи багаторівневий захист та градуйований підхід. Важливо, що рівненські атомники оперативно реагують на виклики, які виникають після ракетних ударів Росії по об’єктах енергетичної інфраструктури. На АЕС також реалізували постфукусімські заходи: підтримуються в готовності мобільні насосні установки та мобільні дизельгенераторні станції", — коментує пресслужба РАЕС результати місії.

Фото: Рівненська АЕС

Зокрема, команда МАГАТЕ відзначила психологічну підтримку персоналу на електростанції.

"Питання людського фактора — критичне питання для безпеки. Окрім допомоги від МАГАТЕ в напрямі ядерної та фізичної безпеки, будемо вдячні за можливість організації передачі психологам ВРП РАЕС кращих світових практик і методологій психологічної підтримки", — зазначив генеральний директор РАЕС Павло Ковтонюк.

Він додав: необхідно внести зміни до "Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок", включивши до неї пункт щодо недопущення терористичних атак з боку сусідніх держав.

"У світі має бути чітке розуміння неприпустимості будь-яких військових дій біля ядерного об’єкта, має бути запроваджена зона фізичної та ядерної захищеності навколо АЕС", — сказав Павло Ковтонюк.

Станом на 13:00 9 грудня на сайті МАГАТЕ звіту про візит на Рівненську АЕС не було.

Що відомо

  • Міжнародне агентство з атомної енергії готове надати допомогу українським АЕС після масованих ударів РФ по енергетичній інфраструктурі України. Про це очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив у своєму відеозверненні 24 листопада.
  • За запитом України між урядом і МАГАТЕ домовились про направлення груп експертів Агентства з ядерної безпеки на Південно-Українську, Хмельницьку та Рівненську атомні електростанції (АЕС). Згідно з угодою, МАГАТЕ також відправить третю експертну місію до Чорнобиля.

Читайте також

  • Чому після відновлення електропостачання в одних споживачів є світло, а в інших немає. Пояснює керівник Рівнеобленерго
  • Заживлять паралельно, або поставлять генератори: в ОВА прокоментували перебої з теплопостачанням у Рівному
  • Чому доводиться порушувати графіки відключень. Пояснює керівник Рівнеобленерго

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter