Житомирська облрада звернулася до центральних органів влади України про заборону діяльності релігійних громад УПЦ (МП)

Оновлено
Житомир, 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Сьомого грудня на сесії Житомирської обласної ради прийняли рішення звернутися до центральних органів влади України з проханням заборонити діяльність релігійних громад УПЦ (МП). За це рішення проголосували 36 депутатів обласної ради, не голосували троє депутатів. Про це з сесійної зали повідомив кореспондент Суспільного Дмитро Клименко.

За його словами, питання заборони діяльності релігійних громад УПЦ (МП) стояло 38 в порядку денному сесії. Але перед затвердженням порядку денного за пропозицією депутата Сергія Крамаренка його перенесли на початок і розглянули першим. Рішення фактично прийняли без обговорення, одразу поставивши на голосування. Не голосували депутати троє депутатів: Сергій Білошицький, Руслан Годований і Наталія Рибак.

Табло з голосуванням з питань заборони діяльності релігійних громад УПЦ (МП). Житомир, 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

ОНОВЛЕНО: На 17.30 додано відеосюжет кореспондентів Суспільного Житомир

Депутати Житомирської обласної ради прийняли рішення про заборону в регіоні діяльності релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви (Московського патріархату). Звернення обранці направили до Президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та РНБО стосовно внесення змін до законодавства про заборону діяльності церкви московського патріархату на теренах України.

Сесія Житомирської облради. Житомир, 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

В рішенні також є рекомендації громадам сприяти переходам релігійних громад УПЦ до інших конфесій. А правоохоронців просять зберегти майно таких громад.

"По області є непоодинокі випадки, коли громади приймають рішення, а священник одноособово просто не дає ключі від храму", – сказав депутат житомирської обласної ради Сергій Крамаренко.

Сергій Крамаренко. Житомир, 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Засідання сесії Житомирської облради. Житомир, 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Військову адміністрацію депутати просять прискорити процес перереєстрації релігійних громад.

Житомир, 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко розповів, що вже мав зустріч із ПЦУ.

"Ми проговорили всі ці моменти. Жодних зволікань з боку обласної військової адміністрації при наявності всіх документів. Бувають юридичні колізії, коли не можуть надати документи, ми проговорили певну дорожню карту із керівництвом ПЦУ. Всі документи, максимально швидко отримали доручення видавати і реєструвати відповідні церкви", – каже Віталій Бунечко.

Голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко. Житомир, 14 листопада 2022 року. Фото: Тетяна Іскоростенська для Суспільне Житомир

Рішення про заборону в регіоні діяльності релігійних організацій Української православної церкви (Московського патріархату) підтримали З6 депутатів із 39 присутніх в сесійній залі, троє не голосували.

Один із них, хто не погодився з таким рішенням, – Руслан Годований.

"Чесно кажучи, це юридичне рішення – нікчемне. Це не повноваження Житомирської обласної ради. Вона може приймати політичні рішення, але не може приймати юридичні рішення", – каже Руслан Годований.

Депутат Житомирської облради Руслан Годований. Житомир, 7 грудня 2022 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Депутат вважає, що потрібно було зачекати результатів роботи комісії, яку створили після рішень РНБО "Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні".

"Ми вертаємось до 1917 року, коли забороняли церкви, забороняли людям ходити по віросповіданню. І ви бачили, що на сесії обласної ради сьогодні мені навіть не дали слово, можливість виступити. Я як прихожанин цієї церкви хочу сказати, що я жодного разу за 15 років не чув на проповідях, що хтось когось закликав проти України", – каже Руслан Годований.

Адвокат Роман Гуртовенко говорить, що це рішення ухвалене в межах повноважень обласної ради.

"Рішення в межах повноважень, оскільки орган місцевого самоврядування, якщо він вважає, що це в інтересах громади, яку він представляє. То даний орган має право надсилати звернення органам центральної влади, виконавчої влади, будь-якого рівня, законодавчої влади з приводу тих питань, які відносяться до інтересу громади", – каже Роман Гуртовенко.

Суспільне намагалося отримати коментар у керівника Житомирської єпархії УПЦ Никодима, але на дзвінки він не відповідав. Також не відповів він і на повідомлення у Telegram.

Що відомо

  • Служба безпеки України опублікувала повний список осіб, які за її поданням потрапили під санкції РНБО і були затверджені президентом Володимиром Зеленським.

Читайте також

  • У Сінгурах під Житомиром жителі села блокували місцеву церкву – вимагають переходу до ПЦУ.
  • Співробітники Служби безпеки України другого грудня проводять контррозвідувальні (безпекові) заходи на об'єктах УПЦ московського патріархату у Житомирській області. В результаті перевірки СБУ виявила людей, які перебувають на зв'язку з громадянами РФ.
  • Верховний Суд підтримав позицію щодо незаконності передачі палацу Терещенків у власність Житомирської єпархії УПЦ МП.
  • В громадах Житомирщини не дозволяють УПЦ проводили масові заходи та просять Верховну Раду заборонити діяльність церкви.
  • "Ми переможемо, бо за нами правда", – єпископ Житомирсько-Овруцької єпархії Православної церкви України Паїсій

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber