У Гадяцькій ТГ на Полтавщині пропонують демонтувати пам’ятник Пушкіну: що відомо

Фото: uk.wikipedia/надане Олегом Пустовгаром

Пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну у селі Біленченківка на Полтавщині пропонує демонтувати представник Українського інституту нацпам'яті у регіоні Олег Пустовгар. Він розповів Суспільному що подав про це звернення до Кабінету Міністрів.

Пам’ятник Олександру Пушкіну розміщений біля однієї із шкіл Гадяцької громади у селі Біленченківка. Олег Пустовгар звернувся на урядову лінію Кабінету Міністрів України щодо демонтажу цієї скульптури. Відповіді поки не отримав.

"Пам’ятник не входить до жодного державного реєстру. Він є одним із маркерів ідейно-культурного російського імперіалізму. Про нього мені було відомо ще у вересні цього року", – розповів Олег Пустовгар.

За його словами, пам’ятник у Гадяцькій громаді створив, ймовірно, скульптор-аматор.

В області постаменти на честь Олександру Пушкіну є також у Лубнах і в Полтаві, розповів представник Українського інституту нацпам'яті у регіоні.

Що відомо

  • Олександр Пушкін – російський поет, драматург і прозаїк.
  • Дерусифікація в Україні – процес позбавлення від наслідків колоніального минулого. Виявляється, зокрема, у перейменуванні топонімів, які є русизмами або названі на честь російських діячів, а також демонтажі пам’ятників на їх честь.

Читайте також

Вибір редакції