“Пункти незламності” облаштували у прифронтових населених пунктах в Запорізькій області. Зокрема в Оріхові, Таврійському та Комишувасі підготували приміщення, де люди можуть зігрітись, підзарядити телефон, у випадку блекауту, та отримати іншу нагальну допомогу.
В оріхівському “Пункті незламності” волонтерить пані Світлана. Ще в травні вона сама зверталась сюди по допомогу, наразі надає її іншим мешканцям міста — розповідає жінка.
"Ми працювали в розбитій будівлі, людей приймали. От що сказати за “Пункт незламності”. Та все в нас є. От ви приїхали сюди: й буржуйка в нас і тепло є".
"Я скажу, що люди працюють вище усіляких похвал. От під обстрілами, під вибухами, під усім цим, а вони працюють. Я, як квартальний звертаюсь за допомогою продуктовою. В мене 40 з чимось людей переважно пенсіонери. Тут і зарядний пункт є, можна телефон зарядити та обігрітися", — розповідає місцевий мешканець Олександр Володимирович.
В селі Таврійському до “Пункту незламності” мешканці ще не звертались, втім за необхідності тут можна зігрітись, зарядити гаджети, переночувати та поїсти.
"В крайньому разі, якщо буде дуже багато людей в нас ще одне приміщення є де розмістити. В нас є ще спортивний зал там також стоять такі самі. Є в нас і ліжка, є в нас і ковдри. Для дітей в нас також є і дитяче харчування і підгузки. У нас все є", — каже Ірина Кошель, заступниця голови Таврійської селищної ради.
Крім укриття, обігріву та генераторів є ще й медпункт в “Пункті незламності” селища Комишуваха. Тут підготували запас ліків та дитячі набори. В укритті є опалення та сучасна вентиляція — розповів голова Комишуваської селищної територіально громади Юрій Карапетян.
"Можна автономно все підключати, майже вся школа буде працювати. Також у нас котельня працює на твердому паливі. Ми в принципі можемо автономно працювати та саме цей "Пункт незламності" може до 400 людей вміщувати", — каже він.
До усіх трьох пунктів волонтери передали: місткості для води, високоенергетичне печиво, свічки довгого горіння та таблетки для очищення води від міжнародних донорів.
"Ми плануємо цю допомогу на всі громади, які знаходяться сьогодні на лінії фронту. Перед цим виїздом ми вже допомогли таким чином Преображенській громаді, вона також фактично на лінії фронту, Гуляйпільській громаді, а також Запорізькому району, районному пункту укриттю, “Пункту незламності”. Надалі ми також будемо займатись цим питанням Новоолександрівки, скорше за все в Комишуваху ми приїдемо ще раз тому, що тут дуже велика кількість населених пунктів, велика кількість укриттів. Будемо намагатись їх також першим необхідним забезпечити", — каже Аскад Ашурбеков, директор агенції регіонального розвитку Запорізької області.
Читайте також
У Запоріжжі функціонують понад 30 "Пунктів незламності". За якими адресами
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber