Україна повторила антирекорд у жіночій естафеті з біатлону. Як це пояснив тренер і чи будуть зміни на наступні старти

Ексклюзивно
Особистий архів Олександра Кравченка

Ексклюзивний коментар Олександра Кравченка для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з біатлону повторила свій найгірший результат в історії естафетних гонок на першому етапі Кубка світу 2022/23 у фінському Контіолагті. Команда посіла 15-те місце.

Україна була представлена складом, яким ще ніколи не змагалася на Кубку світу. До заявки ввійшли Дар'я Блашко, Анна Кривонос, Олена Білосюк та Ірина Петренко. Для останньої цей старт став дебютним у сезоні, адже індивідуальну гонку спортсменка пропускала через проблеми зі здоров'ям.

За всю естафетну гонку Україна припустилася лише чотирьох хиб, проте мала одні з найгірших показників за лижним ходом. Усі четверо були 15-ми на своїх етапах за цим критерієм, тож у підсумку команда програла переможницям – збірній Швеції – майже вісім хвилин.

Читайте також: Україна повторила найгірший результат в історії в першій жіночій естафеті сезону Кубка світу з біатлону в Контіолагті

У коментарі Суспільне Спорт тренер жіночої збірної Олександр Кравченко оцінив такий результат та розповів, які зміни розглядатиме в складі команди на наступні старти, залежно від кондицій біатлоністок.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Що сказав після гонки Олександр Кравченко

  • Про враження від першої естафети сезону

"Звісно, ми розраховували на те, що в нас Юля [Джима] буде в команді, але [через позитивний тест на коронавірус] так вийшло. І Даша [Блашко] сьогодні виступила не дуже на першому етапі. Ніби за стрільбою непогано, але ногами – не дуже сильно. В Ані Кривонос перші два кола досить непогані, але на останні ще трохи не вистачає. Олена [Білосюк], скоріше за все, після вчорашньої гонки, ще не відійшла. А Іра [Петренко] – у хворобливому стані, тому..."

  • Про проблему з лижним ходом

"Олені, найімовірніше, треба дати відпочити. До спринту в нас є день відпочинку, тому думаю, там буде краще. По Даші не можу сказати: щодо неї Юрай [Санітра]Тренер чоловічої збірної, з яким Блашко проходила підготовку в міжсезоння. ухвалює рішення: можливо, наступного дня вона буде відкатуватися. Ані дам відпочити, тому що дві важкі гонки були. Сподіваюся, у спринті їй буде легше".

Читайте також: "Дуже печально". Тренер жіночої збірної з біатлону – про невдалий виступ українок на старті сезону й проблеми зі складом
  • Про готовність Ірини Петренко після хвороби

"По Ірі ще думатимемо, залежно від її стану: не знаю, чи буде вона стартувати, чи не буде [у спринті]. Почувається вона, чесно кажучи, не дуже добре. Горло в неї болить, стиснуло грудну клітину – не могла дихати. Наче температури немає. Подивимося, як буде після гонки: чи проявиться щось, чи ні".

  • Про ситуацію з Юлією Джимою

"Психологічно їй, звісно, важкувато. Учора в неї була температура. Форма перебігу хвороби не така складна, але вона є. Тест ми поки більше не здавали. Контіолагті вона вже точно пропустить – сподіватимемося на Гохфільцен".

  • Про плани щодо складу на наступний етап

"Треба буде зрозуміти, чи буде готова Настя Меркушина. Вона в Ідре, сподіваюся, стартуватиме – подивимося на її стан і на те, як Юля почуватиметься. І не знаю щодо Іри... Можливо, замінимо на Валю [Семеренко]Біатлоністка почала сезону на Кубку IBU, де стала 32-ю у спринті та 26-ю в гонці переслідування. Це були найкращі результати серед українок.. Можливо. Це ще не точно".

Читайте також: "Хотілося б кращих результатів". Що сказала Дар'я Блашко після дебютного старту у сезоні Кубка світу з біатлону

Що далі

  • 3 грудня (субота), 11:45. Спринт, чоловіки (10 км)
  • 3 грудня (субота), 14:45. Спринт, жінки (7.5 км)
  • 4 грудня (неділя), 13:15. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • 4 грудня (неділя), 15:15. Переслідування, жінки (10 км)
Читайте також: Трансляція біатлону на Суспільне Спорт: як і де дивитися гонки, уся ключова інформація