У Луцьку безплатно обстежували на ВІЛ-інфекції та вірусні гепатити: які результати

Фото: Суспільне Луцьк

Пункт безплатного тестування на виявлення імунодефіциту людини, сифілісу та вірусних гепатитів 1 грудня працював в одному з розважальних центрів Луцька, – розповіла Суспільному працівниця обласного центру профілактики хвороб Алла Кінах.

За день у пункті безплатного тестування 1 грудня обстежили 72 людини. Виявили три випадки гепатиту С і один гепатит В. ВІЛ-інфекції не виявили.

Для обстеження методом швидкого тестування медики брали краплину крові та перевіряли наявність чотирьох хвороб: ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів В і С.

Результат відомий вже за через 10-15 хвилин.

Тестування триває кілька хвилин. Фото: Суспільне Луцьк

"Це абсолютно безплатне тестування, анонімне. Люди, у яких виявлять ці хвороби, вони можуть одразу отримати консультації, куди їм далі потрібно звертатися", – говорить соціальна працівниця благодійного фонду "Рокада" Олена Кузьмич.

Тестування безплатне та анонімне. Фото: Суспільне Луцьк

Перевірити стан здоров’я прийшов Віталій Даринський з міста Покровськ Донецької області. Чоловік живе неподалік у центрі допомоги вимушеним переселенцям "Адреналін". Розповідає: раніше обстежувався на наявність ВІЛ чотири роки тому.

Прийшов протестуватися Віталій Даринський. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів завідувачки обласного центру СНІДу Олени Макаренко, в області на обліку перебуває 2 226 людей зі статусом вірусу імунодефіциту людини.

Що відомо

  • За 10 місяців 2022 року показники ВІЛ-інфекції в країні зменшилися. Кількість нових зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції за останні 10 місяців, вона становить 10 тисяч 269 людей. Це на 26% менше, ніж торік за аналогічний період. Зменшення спостерігається й по реєстрації нових випадків СНІДу. В цьому році за 10 місяців зареєстровано 1067 нових випадків. Це на 38% менше, ніж минулого року.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.