У Черкасах на сесії дискутували щодо виплат добровольчим формуванням тергромад

Суспільне Черкаси

1 грудня під час сесії Черкаської міськради депутати внесли зміни до Комплексної програми соціальної підтримки захисників державного суверенітету та незалежності України і членів їхніх сімей – жителів Черкас на 2022-2024 роки.

Про це повідомила з сесійної зали кореспондентка Суспільного Анна Іщенко.

Директор департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Євгеній Данченко розповів, що мова йде, зокрема, про допомогу на оздоровлення поранених захисників.

"Пропонуємо збільшити можливу кількість отримувачів цієї допомоги до ста людей", — зазначив він.

Також у проєкті рішення йшлося про допомогу сім'ям зниклих безвісти на війні, а саме про безоплатне харчування у дошкільних навчальних закладах та безоплатне навчання у мистецьких школах для дітей таких військовослужбовців.

Сім'ям учасникам оборони, які зникли безвісти на війні, згідно з проєктом рішення, запропонували виплачувати по 50 тисяч гривень.

Дискусію серед депутатів викликав пункт щодо виплат одноразової грошової допомоги для учасників добровольчих формувань територіальної громади у розмірі 30 тисяч гривень. Зокрема, дехто них запропонував скласти поіменний список отримувачів, адже не всі ДФТГ, за їх словами, виконують бойові завдання.

"Нині в місті є 16 добровольчих формувань. П'ять чи шість із них виконують бойові, зокрема, такі як охорона стратегічних об'єктів. Крім того, відтоді, як більшість черкаських патрульних забрали на херсонський напрямок, члени ДФТГ разом із правоохоронцями патрулюють, із 5 вечора до 7 ранку пішки проходять усе місто. Не недооцінюймо добровольців. Це люди, які вже 25 лютого були готові захищати свої міста. Також зауважу, що у деяких прифронтових областях саме добровольчі формування вибивали ворога зі своїх територій. Наприклад, на Сумщині та Чернігівщині. Щодня вони дають людей на виконання різноманітних завдань", — зазначив депутат міськради від ВО “Черкащани” Нарек Казарян.

Натомість його однопартієць Іван Сухарьков зауважив, що слід перевірити, хто саме з бійців виконує бойові завдання.

Депутат міськради, заступник командира бригади Черкаської територіальної оборони Руслан Батир пояснив: нині йде реорганізація ДФТГ:

"Деякі ДФТГ ліквідують Тому правильніше буде вказати, що мова йде про добровольче формування Черкаської територіальної громади, а не вказувати окремі їх номери".

Рішення прийняли 33-ма голосами "За" із врахуванням пропозицій депутатів. Відтак, списки має подати командир формування.

На виконання цих рішень потрібно 2,5 мільйона гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також