На 100 зразків — 10 позитивні на COVID-19: як діагностують сезонні хвороби у Черкасах

Суспільне Черкаси

36 тисяч 189 випадків грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій виявили фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб із початку епідсезону. Перевищений епідпоріг у Ватутіному, Лисянській та Маньківській громадах, розповіла Суспільному завідувачка відділу епіднагляду інфекційних захворювань Марина Конакбаєва.

Втім, додала вона, для цього періоду така ситуація типова, а кількість хворих навіть менша, ніж торік.

Черкащанка Олена Красилич розповіла: захворіла, тому вирішила перевірити, чи це не коронавірус

"Я трохи захворіла, тому вирішила перевіритися. У мене дітки маленькі вдома, не хочу заражати їх", — зазначила вона.

Суспільне Черкаси

Зразки відбирають натщесерце. Як підготуватися, пояснила фельдшерка-лаборантка Альона Курінна:

"Приходити треба зранку. Нічого не пити, не їсти".

У лабораторії фахівці дізнаються, який саме вірус підхопила людина.

"Після забору матеріал іде у бокс біологічної безпеки. Потім змішуємо його з лізуючим розчином і йде відмивка чистої РНК", — розповіла завідувачка вірусологічної лабораторії Наталія Федорченко.

Суспільне Черкаси

Забори до лабораторії з поліклініки доставляють у спеціальних термосумках. Там усе розбирають і розставляють. За дві години, саме стільки триває дослідження, стає відомо, чим хворіє пацієнт — коронавірусом, грипом чи ГРВІ.

"У нас є тест-системи, куди входять і парагрип, і аденовіруси, і риносинцитіальний вірус. Наразі я можу сказати, що якщо у нас сотня зразків іде на дослідження, то з них тільки до десятка позитивні на COVID-19", — зазначила Наталія Федорченко.

Суспільне Черкаси

З початку епідсезону, тобто із 3 жовтня, в області зареєстрували 36 тисяч 189 випадків грипу, гострих респіраторно-вірусних інфекцій та коронавірусу, зазначила завідувачка відділу епіднагляду інфекційних захворювань Марина Конакбаєва.

"Із загальної кількості захворілих 52 відсотки це діти. Шпиталізовано 256 людей. Із них найбільшу кількість становлять ті, кому за 65 років", — розповіла вона.

Суспільне Черкаси

Найкраще захистити від грипу може вакцина, додала пані Марина. Втім, з її слів, важливо дотримуватися ще деяких правил:

"Необхідно дотримуватися соціальної дистанції, часто робити вологе прибирання, провітрювати приміщення, використовувати засоби індивідуального захисту та дотримуватися респіраторного етикету".

Пік захворюваності на грип прогнозують на кінець січня початок лютого, розповіла Марина Конакбаєва. Тож вона радить черкащанам завчасно подбати про своє здоров’я.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також