Деталі від радянських авто та китайський двигун: черкащанин власноруч зробив тракторець

Суспільне Черкаси

Житель села Колодисте на Звенигородщині, Олександр Новакович власноруч зібрав тракторець. За його словами, майстрував з турботою про свою дружину.

Тепер — це незамінний помічник по господарству, а ще, додав чоловік, використовує трактор на роботі – подружжя є працівниками служби з благоустрою села.

Олександр Новакович разом зі своїм "помічником" чоловік робить усе, розповіла дружина Тетяна:

"Він трактором на городі оре, культивує, садить картоплю, підгортає сам, кропить. Нам з дітьми восени лишається тільки вибрати картоплю".

Суспільне Черкаси

Після появи тракторця обробляти три гектари землі стало набагато легше, зауважила жінка. Тракторець чоловік змайстрував сам.

"Вирішив трактора зробити, оскільки ж знаю, що інші люди якось роблять. То чому у мене не вийде. Спочатку я скуповував мости, повкорочував їх, бо вони були дуже широкі, потім зробив раму на них і на раму потім прикріпив їх. Потім поставив коробку передач і мотора зверху", — розповів пан Олександр.

Суспільне Черкаси

Використовував Олександр, як нові, так і вживані запчастини.

"З «Москвича» мости купив, зі старенької машини «Жигулі» – зняв коробку передач, мотора китайського купив, трохи заліза вдома було. Тож одне до іншого, та й так і почав складати свого тракторця".

Далі чоловік взявся робити каркас, обшивку та засоби керування. На збірку трактора з нуля витратив півтора місяця та близько 50 тисяч гривень. Навіть пасажирське місце для коханої дружини передбачив, додав чоловік:

"Сидіння для дружини зробив, аби як їхати кудись будемо, їй було де сісти, щоб не сиділа в причепі".

Суспільне Черкаси

Триматися, щоправда, пояснив Олександр, не має за що, та це і не потрібно:

"Я ж по малу їду, не поспішаю, бо дружина у мене одна", — прокоментував чоловік.

"Мені зручно сидіти. Я ще жодного разу не випала із сидіння", — зауважила пані Тетяна.

Суспільне Черкаси

Удвох тракторцем їздять на роботу. Тетяна і Олександр – працівники з благоустрою. Наразі подружжя прибирає опале листя в центрі села

"Раніше ряднами виносили, палили, а тепер палити не можна. Тож ми почали вивозити його тракторцем і це облегшило нам роботу, набагато швидше. Те, що мали за два дні зробити, то ми за пів дня його робимо".

Повне відео:

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також