"Хотілося б кращих результатів". Що сказала Дар'я Блашко після дебютного старту у сезоні Кубка світу з біатлону

фото ФБУ

Дар'я Блашко стала 51-ю у фінському Контіолагті.

Біатлоністка Дар'я Блашко стала однією з трьох українок, які взяли участь у першій для себе гонці сезону на рівні Кубка світу. Перший етап у фінському Контіолагті біатлоністки розпочали з індивідуальної гонки.

Для Дар'ї Блашко виступи на етапі Кубка світу стали першими з січня 2022 року. Гонки Олімпіади-2022 вона пропустила через коронавірус, після чого зустріла на Чернігівщині повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Читайте також: "Дуже печально". Тренер жіночої збірної з біатлону – про невдалий виступ українок на старті сезону й проблеми зі складом

У першій гонці, окрім Блашко, стартували Анна Кривонос та Олена Білосюк. Незважаючи на те, що у цьому сезоні Україна має квоту з п'яти спортсменок, Юлія Джима та Ірина Петренко пропустили гонку через проблеми зі здоров'ям.

Блашко припустилася у індивідуальній гонці двох промахів і програла майже шість хвилин переможниці, шведці Ганні Еберґ. Серед трьох українських біатлоністок саме Блашко продемонструвала найкращий результат, ставши 51-ю: Кривонос фінішувала на 74-му місці, Білосюк - 80-му.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться усі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Після фінішу Дар'я Блашко прокоментувала першу гонку цього сезону.

Що сказала після гонки Дар'я Блашко

 • Про результат

"Загалом гонка розпочалась непогано, перші два кола почувалась відмінно, а ось на третьому почались проблеми. Звісно, два штрафи – багато для індивідуальної гонки, але вже як є. Трішки не вистачило концентрації на останній стійці. Я не можу сказати, що задоволена гонкою, тому що на трасі не вдавалося ні за ким потриматись, та й загалом на початку сезону хотілося б кращих результатів".

 • Про помилки у гонці

"Вітер був стабільним, він не завдавав жодних проблем. Тому промахи – це лише власні помилки. Яких за стільки років в біатлоні хотілося б вже уникати!"

 • Про свою форму

"Наразі чогось не вистачає, і я поки що не розумію – чого. Тому що зазвичай початок сезону виходив досить успішним. Але цей сезон – особливий, і розпочався він дуже по-особливому, починаючи з передсезонної підготовки: предусім, через ситуацію в країні. Тому поки що маємо те, що маємо".

 • Про підготовку до сезону

"В цілому підготовкою задоволена, за виключенням останнього збору на снігу. Було дуже тепло, траса в поганому стані… Ми виконали всю роботу, але через погодні умови швидкісну компоненту підтягнути не вдалось. І зараз ми, фактично, "не звикли" до хорошої швидкості. Хоча ми в Контіолагті приїхали заздалегідь, попрацювали на гоночних лижах, і цих днів мало б вистачити, щоб розігнатись.

Але перша гонка завжди… цікава. Потрібно увійти в робочий ритм, зрозуміти, що і як робити. Тому що відсутність змагальної практики протягом дев’яти місяців, безумовно, дається взнаки.  В будь-якому разі, перша гонка дає багато матеріалу для аналізу".

Що відомо

 • Дар'я Блашко виступає за збірну України на рівні Кубка світу з сезону 2019/20, перед тим представляючи Білорусь.
 • На рахунку Блашко одна медаль чемпіонату світу у складі збірної України - "бронза" у жіночій естафеті у 2021 році.
 • Саме Блашко здобула єдину медаль України у сезоні 2021/22, який закінчився достроково для українців через повномасштабне вторгнення Росії - "бронза" в одиночному міксті з Артемом Тищенком.
 • Найкращий результат Блашко в особистих гонках - 12-е місце у гонці переслідування на етапі Кубка світу в Контіолагті у 2020 році.
 • Блашко увійшла у склад збірної України на Олімпіаду-2022. Однак через позитивний тест на коронавірус не взяла участі у жодній з гонок.

Що далі

 • 1 грудня (четвер), 12:00. Естафета, чоловіки (4х7.5 км)
 • 1 грудня (четвер), 14:35. Естафета, жінки (4х6 км)
 • 3 грудня (субота), 11:45. Спринт, чоловіки (10 км)
 • 3 грудня (субота), 14:45. Спринт, жінки (7.5 км)
 • 4 грудня (неділя), 13:15. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
 • 4 грудня (неділя), 15:15. Переслідування, жінки (10 км).