"Дуже печально". Тренер жіночої збірної з біатлону – про невдалий виступ українок на старті сезону й проблеми зі складом

Ексклюзивно
Особистий архів Олександра Кравченка

Ексклюзивний коментар Олександра Кравченка для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з біатлону невдало стартувала в новому сезоні Кубка світу 2022/23. На першому етапі у фінському Контіолагті жодна з українок не потрапила до залікової зони та не фінішувала в топ-50 у індивідуальній гонці.

Найкращим результатом серед українок виявилося 51-ше місце Дар'ї Блашко, яка припустилася двох хиб і програла майже шість хвилин переможниці, шведці Ганні Еберґ. Анна Кривонос стала 74-ю з чотирма штрафними хвилинами, а Олена Білосюк – 80-ю, також із чотирма.

Читайте також: Жодна з українок не ввійшла до топ-50 жіночої індивідуальної гонки Кубка світу з біатлону: результат

Не виступили в першій гонці лідерка команди Юлія Джима, яка здала позитивний тест на коронавірус, та Ірина Петренко, в якої виникли проблеми з горлом. Також через стан здоров'я не поїхала на перший етап Кубка світу Анастасія Меркушина.

Як ця ситуація вплинула на результат індивідуальної гонки, в якому стані зараз біатлоністки та що стало причиною невдалого виступу спортсменок, в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів тренер жіночої збірної Олександр Кравченко.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться усі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Що сказав після гонки Олександр Кравченко

 • Про труднощі напередодні першої гонки сезону

"У нас, правду кажучи, з самого ранку день не пішов на лад. Дізналися, що в Юлі позитивний тест, а перед виїздом на тренування отримали звістку від лікаря про те, що в Іри почало боліти горло. Тому вирішили Іру не ставити. А з Оленою ми зробили перше тренування, і довелося її ставити на гонку.

Тому важко щось сказати, звісно. Дуже печально з таким результатом, але поки є як є. Тож чекаємо на естафетуЩо жіноча, що чоловіча естафети відбудуться 1 грудня.. Все залежатиме від Іри, тому що більше людей у нас поки немає".

Читайте також: Дві українські біатлоністки за станом здоров'я пропускають першу гонку сезону: що з ними
 • Про стан Юлії Джими

"У неї вчора трохи поболювало горло. Ми з нею говорили про це. Вона сказала: "Зачекаємо до ранку. Я готова бігти, але подивимося". І от лікар узяв у неї тест, і отримали такий результат".

 • Про участь Білосюк у індивідуальній гонці

"На початку ми обговорювали з нею питання про те, що вона гонку пропустить, щоб краще підготуватися до естафети. Але оскільки склалася така ситуація, довелося їй виходити на гонку, щоб хоча б отримувати якісь очки в Кубку націй".

 • Про виступ Дар'ї Блашко

"Це, мабуть, до Юрая [Санітри]: він із нею працювавДо сезону Блашко готувала окремо від жіночої команди: з чоловічою збірною під керівництвом Юрая Санітри.. Говорили з ним на стрільбищі: він очікував кращого. Нібито почала гонку непогано, але що потім сталося, важко сказати".

 • Про помилки Анни Кривонос

"На стрільбі вона не зорієнтувалася по вітру, тому що на пристрілці вітер був дужчий. У неї вся була права стрільба на першій лежці. Передали їй – ніби мала зробити поправку. Зробила, але щось знову не вийшло. Ті дві хиби були зайві, звісно, [на третьому вогневому рубежі]".

 • Про стан Анастасії Меркушиної

"Зараз уже набагато краще. Говорили з нею. Якщо все буде більш-менш із самопочуттям, то вона виступить на другому спринтіЩе одна спринтерська гонка відбудеться 4 грудня. [на етапі Кубка IBU] в Ідре".

 • Про останній підготовчий збір

"Чи були проблеми? Та ні, в принципі, збір сподобався. Непогано ми відпрацювали. Усе було чудово до останнього тижня. Єдине що, Настя й уся сім'я Меркушиних випали. Тому для нас не дуже добре, що її тут не було".

Що далі

 • 1 грудня (четвер), 12:00. Естафета, чоловіки (4х7.5 км)
 • 1 грудня (четвер), 14:35. Естафета, жінки (4х6 км)
 • 3 грудня (субота), 11:45. Спринт, чоловіки (10 км)
 • 3 грудня (субота), 14:45. Спринт, жінки (7.5 км)
 • 4 грудня (неділя), 13:15. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
 • 4 грудня (неділя), 15:15. Переслідування, жінки (10 км)
Читайте також: Трансляція біатлону на Суспільне Спорт: як і де дивитися гонки, уся ключова інформація