Динозаври допомагають ЗСУ. Хлопчик, який родом з Луганщини, розігрує саморобну книгу — хоче купити авто бійцям

Книга про динозаврів, яку власноруч зробив Глєб та виставив на розіграш.Фото: Facebook/Анастасія Глотова

Десятирічний Глєб, який народився в Луганську, виставив на аукціон зроблену власноруч книгу про динозаврів. Кошти збирає, аби купити автівку для одного з підрозділів ЗСУ, який зараз воює на Харківщині. Історію створення книги та чому Глєб вирішив її розіграти — Суспільному розказала його мама Лана.

Родина Глєба переїхала з Луганська після окупації міста у 2014 році. Зараз живуть в Києві. Хлопець вчить іноземні мови, має різні гобі. Особлива пристрасть — динозаври та мінерали.

Мати Глєба Лана на Марші захисників України 24 серпня 2021 року. Фото: Facebook/Лана Косач-Квітка

"Ще з дитинства він почав цікавитись динозаврами. Десь рочків з чотирьох вони його зацікавили. У нього багато іграшок динозаврів і різних скам’янілостей. Після динозаврів його захопили мінерали. Зараз у нього велика колекція мінералів", — розказує Лана.

Родина Глєба всі вісім років війни волонтерить. Разом з друзями допомагали українським військовим, які боронили Луганський аеропорт.

"Ми самі з Луганська, в Київ приїхали у 2014 році. І тоді ще він був маленький, я теж волонтерила і допомагала хлопцям в АТО. І у нас тут є свій певний осередок волонтерів з Луганська", — розказує жінка.

Одна з автівок, яку родина Глєба допомагла доправити з Європи для ЗСУ. Квітень 2022 року. Фото: Facebook/Лана Косач-Квітка

З початком повномасштабного вторгнення родина допомагала купувати та доправляти автівки з Європи для українських військових.

"Глєб одного разу сказав, що він також хоче допомогти. І почав думати, як він може це зробити. Почали шукати, кому треба допомогти. І я дізналась, що одному нашому товаришу дуже потрібна автівка. Запропонувала допомогти саме йому, тим більше Глєб його знає", — розказує Лана.

Аби допомогти зібрати необхідну суму на автівку, Глєб вирішив розіграти "Книгу про динозаврів", яку він створив для шкільної виставки напередодні 24 лютого.

Книга про динозаврів, яку власноруч зробив Глєб. Фото: Facebook/Анастасія Глотова

"Треба було зробити старовинну книгу. І Глєб вирішив зробити книгу про динозаврів. Він сам в графічному редакторі зробив верстку. У школі порадили вимочити аркуші у чаї. Але Глєб сказав, що це не по справжньому. Ми видрукували книгу на принтері. Вийшла дуже красива. Ми її скріпили грубою ниткою, потім вирішили зробити печатку з сургучу. В ту печатку Глєб встромив динозавра. Ця книга наробила тоді великого фурору у школі", — розказує Лана.

На авто для 123-го окремого піхотного батальона, якому вирішив допомогти школяр, потрібно 100 тисяч гривень. Організувати збір коштів допомогла луганчанка-волонтерка Анастасія Глотова. Щоб зібрати гроші, Глєб розігрує книжку: аби взяти участь в "аукціоні", треба придбати "місце" за 200 гривень.

Розповідь про книгу та проект хлопець записав відразу трьома мовами: українською, французькою та англійською. Наразі зібрав вже чверть суми.

"Ми ніяких обмежень по часу збору не ставили. У нас мета зібрати всю суму. Але поки ми зібрали лише 27 тисяч. Хлопці кажуть, це теж велика допомога", — розказує Лана.

Коли збереться вся сума, організатори проведуть розіграш та визначать переможця, який отримає книгу.

Якщо збір на авто для бійців буде вдалим, Глєб планує зробити ще кілька таких книг і розігрувати їх, збираючи кошти для захисників. Хлопець мріє, аби одну з книг підписав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний — це б допомогло зібрати більшу суму на допомогу армії.

Читайте також

Сніговий рекорд, пінгвіни та п'ятигодинний розтин риби: луганчанин про експедицію в Антарктиді

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram