Російський олігарх Гуцерієв переписав майно на українку, аби уникнути арешту активів

Фото: Михаил Гуцериев/Facebook

Підсанкційний російський олігарх Михайло Гуцерієв переписав своє майно на українку, аби уникнути арешту активів. Український суд спочатку наклав арешт на статки олігарха, а потім скасував це рішення. Про це йдеться у розслідуванні журналістів з організації Trap Aggressor.

В організації нагадали, що у жовтні цього року Президент Володимир Зеленський наклав санкції на російського магната Гуцерієва: йому заборонили розпоряджатися власними активами на території України на 10 років. Проте олігарх потурбувався про свій бізнес заздалегідь. Логістичні підприємства "МЛП-Чайка", "МЛП-Бориспіль" і "МЛП-Україна", які входять до групи компаній "Міжнародне логістичне партнерство", контрольованої Гуцерієвим, були переписані на кіпрський офшор "Марсфілд Лімітед" ще 2018 року. Кінцевим бенефіціаром замість Гуцерієва стала українка Вікторія Кущ.

25-го серпня 2022 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на 80 тисяч квадратних метрів приміщень, які належать підприємству "МЛП-Чайка". Причина — компанія та приміщення фактично підконтрольні громадянину РФ Гуцерієву, який підтримує російський режим і має медаль "За отличие в специальных операциях" ФСБ Росії.

Однак, 15-го вересня арешт скасували, оскільки виявилось, що майно за декілька років до арешту було переписане на українську композиторку Вікторію Кущ. Розслідувачі Trap Aggressor зазначають, що бенефіціарка "МЛП-Чайка" Вікторія Кущ більше відома як Вікторія Кохана. З 2014-го року жінка постійно проживає в Москві, пише музику для російських музичних виконавців, зокрема, для Філіпа Кіркорова.

"Рішення про скасування арешту виніс суддя Печерського суду — Олексій Соколов. У травні 2019 року Громадська рада доброчесності визнала Соколова таким, що не відповідає посаді. Суддя міг бути звільнений, але Вища кваліфікаційна комісія суддів поставила його оцінювання на паузу", — наголошують розслідувачі.

Також журналісти виявили, що російський бізнес Гуцерієва на території України працює до цього часу.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції проти близького оточення президента Росії Володимира Путіна. До санкційного списку увійшли 2507 фізичних та 1374 юридичних особи. Санкції передбачають блокування активів, зокрема тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать цим особам прямо чи опосередковано (через інші фізичні або юридичні особи).
  • 14 вересня Європейська Рада ухвалила рішення продовжити термін дії обмежувальних заходів щодо осіб, відповідальних за підрив територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, ще на шість місяців, до 15 березня 2023 року.
  • У травні 2022 року суд в Україні наклав арешт на понад 12,4 мільярда гривень активів в "Альфа-Банку", пов’язаних із російським олігархом Михайлом Фрідманом.

Читайте також

У Чорному морі з'явився російський ракетоносій — в ОК "Південь" попереджають про підготовку нових атак

Від Сирії до "Новічка". Що ми знаємо про застосування РФ хімічної зброї та наскільки це ефективно