Майже 300 безробітних мешканців Київщини долучилися до "Армії відновлення"

Фото ілюстративне: Суспільне

До "Армії відновлення" на Київщині долучилися вже майже 300 людей. Відповідні договори про організацію та оплату суспільно корисних робіт укладені з 25 комунальними підприємствами регіону. Про це повідомляє Київський обласний центр зайнятості.

Як нагадали у відомстві, діяльність із поліпшення благоустрою громад у межах проєкту "Армія відновлення" стартувала на Київщині наприкінці жовтня. Такі роботи під час воєнного стану покликані відновити функціонування інфраструктури. Також участь у проєкті є джерелом прибутку для людей, що втратили роботу.

Як пояснили в обласному центрі зайнятості, середня допомога з безробіття на Київщині — 5 100 грн. При цьому 43% безробітних громадян отримують від 1000 до 1800 грн, а на роботах в "Армії відновлення" мінімальна зарплата 6700 грн на місяць. На період, коли людина працює на суспільно корисних роботах, призупиняється виплата допомоги з безробіття, а потім продовжується, і йде страховий стаж.

Учасники "Армії відновлення" залучені до прибирання сміттєзвалищ, впорядкування територій, розбору завалів, будівництва та ремонту житлових приміщень. Мешканці, які залучаються до суспільно корисних робіт, мають право на:

  • укладення строкового трудового договору з оплатою не нижче від розміру мінімальної заробітної плати;
  • охорону праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • збереження статусу безробітного на період виконання суспільно корисних робіт.

Що відомо

  • У Мінекономіки поінформували, що станом на 21 листопада у межах проєкту "Армія відновлення" понад 1300 безробітних залучили до суспільно корисних робіт у Київській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Донецькій та Рівненській областях. За виконання суспільно корисних робіт держава вже перерахувала працівникам 6,2 млн грн.
  • Наприкінці жовтня уряд активізував механізм залучення безробітних до “Армії відновлення” країни через їх участь у суспільно корисних роботах, зокрема у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів.
  • В Україні 19 жовтня запрацював державний портал для пошуку роботи — "Єдиний портал вакансій". Вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу.

Читайте також

У Києві підприємці отримують попередження за неприбраний сніг