"Закупили генератори, свічки та ліхтарики". Як бізнес у Чернівцях підготувався до відключень електрики

Фото: Instagram/pizza.na.drovah.cv

Чернівецькі підприємці купують генератори, свічки та ліхтарі для персоналу, щоб продовжувати роботу у випадку відключень електрики. Суспільне поспілкувалось з двома підприємцями про те, як відключення світла впливають на їх роботу.

В одному з ресторанів у середмісті Чернівців електрику вимикали один раз ввечері, але заклад не зачиняли, каже ресторатор Андрій Клипач. На столах для відвідувачів запалили свічки, а кухарі одягнули налобні ліхтарики, щоб продовжити працювати.

"На нас не дуже вплинуло вимкнення електроенергії, бо в нас страви на дровах, інші страви гарячої кухні готуємо на газу. 90% меню ми можемо повністю забезпечити без електрики", — каже Андрій Клипач.

В інших двох закладах ресторатора є резервне живлення. Вони продовжують працювати, аби персонал не втратив роботу.

"У цей час бізнес має соціальну функцію. Наші працівники мають знати, що їх сім’ї будуть мати дохід. Якщо ти не пристосуєшся, то не будеш мати прибутку", — каже Андрій Клипач.

На виробництво, де виготовляють каміни на біопаливі, замовили генератори. Для цехів потрібно приблизно 10 кіловатів електроенергії, каже директор з розвитку компанії Андрій Заєць. Генератор на таку потужність вартує приблизно 200 тисяч гривень, що задорого для компанії.

"Ми можемо все наше виробництво розвести на дві лінії й поставити два генератори потужністю 7-7,5 кіловата. Генератор, який ми знайшли, коштує 60 тисяч гривень. З такими двома генераторами ми отримаємо 14 кіловатів загалом і вирішимо для себе питання з резервним живленням", — каже Андрій Заєць.

Каміни на біопаливі, які виготовляють на підприємстві. Фото: Neverdark Smart Fireplaces

У одному з цехів підприємства є енергозатратне обладнання: зварювальні апарати, токарний станок, лазерний станок. В іншому цеху робітники вручну збирають каміни та тестують їх, на це потрібно менше електроенергії.

Приміщення на підприємстві опалюють дровами, їх закупили на зиму раніше.

Це підприємство релокувалось у Чернівці з Київщини на початку повномасштабної війни. Більшість камінів на біопаливі компанія експортує в країни Європи.

Що відомо

  • 15 листопада по Україні російські військові випустили близько ста ракет, найбільше влучань зафіксували в центрі та на півночі країни. Це найбільш масований обстріл енергосистеми з початку війни, заявив міністр енергетики Галущенко. Є влучання в цивільні об'єкти, по всій країні працювала ППО.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.