Андрія Грівка обрали президентом Федерації велоспорту України. Водночас є й інший "президент федерації"

Facebook Андрія Грівка

Як це взагалі можливо.

Федерація велосипедного спорту України отримала не одного, а одразу двох президентів організації. Ними стали Ярослав Попович, а також Андрій Грівко, якого обрали очільником ФВСУ за підсумками звітно-виборчої конференції, яка відбулася у вівторок, 15 листопада.

Грівко очолював Федерацію велосипедного спорту України з серпня 2019 року. На посаду ексвелосипедист потрапив після відсторонення Олександра Башенка - термін покарання спливає 6 квітня 2023 року.

Після обрання Грівка президентом федерації велоспорту України його визнання на посаді підтвердив і Міжнародний союз велосипедистів (UCI). Проте за підсумками виборів, які відбулися у листопаді 2022 року, ФВСУ отримала не одного, а одразу двох нових президентів організації.

Чому ФВСУ має двох президентів?

У серпні 2022 року у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань відбулася зміна: в переліку уповноважених осіб Федерації велосипедного спорту України з'явилося прізвище Башенка.

Відновлення Башенка у статусі президента Федерації велоспорту України підтвердив в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, який після закінчення Мультиспортивного Євро відзначав, що Башенко змінив Грівка на посаді очільника ФВСУ.

"Хочу зазначити, що пан Андрій Грівко вже не президент федерації. У документах стоїть вже інший президент федерації. На жаль, Грівко робить все так, щоб наші спортсмени не брали участі у змаганнях. Була зміна президента федерації, повернувся Олександр Башенко, він зараз у документах вказаний як президент. І ми співпрацюємо з тією федерацією, де є офіційний президент", - говорив Гутцайт.

Що відбулося далі?

У листопаді пройшла не одна, а одразу дві звітно-виборчі конференції, які зібрали окремо один від одного Башенко та Грівко.

Першою відбулася конференція Башенка (4 листопада), за підсумками якої очільником організації було обрано Ярослава Поповича - члена Федерації велосипедного спорту України, який був єдиним кандидатом у президенти.

Читайте також: У Кропивницькому обрали президента федерації велоспорту України. Хто ним став

Після обрання делегатами Поповича на офіційному сайті Федерації велосипедного спорту України з'явилася заява, у якій нового очільника організації позбавили членства. А через тиждень після цього (15 листопада) відбулася звітно-виборча конференція, скликана Грівком, на якій він переміг іншу кандидатку, Вікторію Бондаренко.

При цьому ще 28 жовтня на сайті ФВСУ було оприлюднено лист від UCI, у якому зазначалось, що рішення, прийняті під час звітно-виборчої конференції 4 листопада не матимуть сили. Адже Башенко головуватиме на ній, будучи відстороненим. У листі також було вказано, що до виборів UCI визнавала Грівка віцепрезидентом ФВСУ, виконувачем обов'язків президента організації через чинне відсторонення Башенка. Тоді як визнання від Міністерства молоді та спорту мав саме Башенко.

Що відомо

  • У серпні збірна України з велошосе пропустила Мультиспортивний чемпіонат Європи. Грівко, коментуючи відсутність команди, посилався на відсутність гарантій від Мінмолодіспорту через логістичні питання.
Читайте також: Збірна України з велошосе пропустить чемпіонат Європи-2022: як це пояснили у федерації
  • У жовтні збірна України відправилася обмеженим складом з двох спортсменів на чемпіонат світу з велотреку. Тоді Грівко повідомляв, що кілька разів звертався щодо затвердження складу на турнір до Мінмолодіспорту, але не отримав відповіді.