Консул України в Мілані закликав La Scala не відкривати сезон російською оперою

Фото: teatroallascala/Instagram

Генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш закликав оперний театр La Scala не відкривати новий сезон російською оперою "Борис Годунов". Це 10 листопада повідомило італійське інформагентство ANSA.

Картиш спрямував звернення директору театру Ла Скала Домініку Меєру, меру Мілана Джузеппе Сала та президенту Ломбардії Аттіліо Фонтани.

Консул подякував італійській владі за "явну підтримку, яка все ще відчутна" стосовно України та українців з початку війни, але наголосив на "великому розчаруванні та жалю" в українській громаді Італії.

Композитор Євген Станкович: "Весь український народ зараз – збройні сили"

"Саме тому, що культура використовується РФ для надання ваги утвердженню своєї величі та могутності, підтримка її поширення може лише живити надію на те, щоб російська культура могла знову звільнитися від своєї політичної реальності і бути оціненою вільно, без докорів сумління, продиктованих етикою", – написав він.

Ще у червні італійський театр опери та балету La Scala вирішив відкривати сезон 7 грудня оперою Модеста Мусоргського "Борис Годунов", а дирекція закладу виступила проти скасування російської культури. У балетний сезон увійдуть "Лускунчик" й "Лебедине озеро" Чайковського та "Ромео і Джульєтта" Прокоф’єва.

"Я проти полювання на відьом, я проти скасування російських творів і, коли читаю Пушкіна, не ховаюся", — заявив тоді директор театру Домінік Меєр.

Чи можна повернути з московського полону "вкрадених" українських композиторів

La Scala — оперний театр у Мілані (Італія), один з провідних оперних театрів світу. Перша вистава — опера Антоніо Сальєрі "Визнана Європа" — відбулася у 1778 році. В театрі співали видатні українські співачки та співаки — Соломія Крушельницька, Євгенія Зарицька, Марія Стефюк, Вікторія Лукʼянець, Лев Сибіряков.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!