"Кожен зараз несе відповідальність за світле майбутнє нашої країни": історія морпіха, який створив комікс для дітей

Морпіх та автор коміксів Костянтин Маломуж об'їхав 42 країни світу. Довгий час працював в Монголії з дітьми. Початок війни чоловік зустрів в Одесі, на другий день пішов добровольцем у військкомат. Війна надихнула його опублікувати свій комікс про таланти. Суспільне поспілкувалось з військовим.

"Якщо не я, то хто? Кожен зараз несе відповідальність за нашу країну, за майбутнє, за світле майбутнє нашої країни. Тому, кожен зараз робить внесок, який він може. Майбутнє в наших руках", — розповідає морпіх, автор коміксів Костянтин Маломуж.

На фронті Костянтин Маломуж відповідає за доставку боєприпасів. Останні чотири місяці служить на Херсонщині. За його словами, війна загартовує, а люди розкриваються по-новому.

"Мене вражає згуртованість нашого українського народу. Пересувалися ми часто, і куди б ми не приїздили, скрізь були люди, які готові допомогти, підтримати армію, солдат для перемоги. Хтось несе пиріжок якийсь, хтось шкарпетки передає. Я якось йшов, було холодно, хлопець проходить і каже: "Слухай, ти без рукавичок", знімає рукавички, тримай. Тому, війна саме мене загартувала в тому, щоб залишатися самим собою, бути вірним своєму слову, стримувати своє слово і рухатися до перемоги", — зізнається морпіх.

Костянтин Маломуж. Фото: Благодійний фонд "Мрію жити"

Війна надихнула Костянтина повернутися до улюбленої справи. Він опублікував свій комікс для дітей "Супер герой в кожному з нас", ідею якого створив у 2019 році. Картинки малював друг Костянтина, художник Богдан Маслюк.

"Про що він? Він про таланти. Кожен має талант — я в цьому не сумніваюся. І головний герой також не сумнівається, тож дає своїм друзям можливість зрозуміти: кожен з вас талановитий", — пояснює автор.

За словами Костянтина Маломужа, в коміксі є правило, якому він слідує сам в житті:

"Є золоте правило, про яке я дуже багато кажу і не припиню про це говорити ніколи — намагайся робити людям те, що хотів би, щоб робили тобі. Або не роби іншим те, що ти не хотів, щоб робили тобі".

"Супергерой в кожному з нас". Фото: Рівненська обласна бібліотека для дітей

Також автор планує опублікувати продовження коміксу та створити на його основі мультфільм

"По завершенні моєї відпустки, я повертаюсь на позицію. Єдина мета — скоріша перемога. І, все ж таки, залишатися самим собою. Не зважаючи на те, що відбувається: смерті, кров, руйнування — я все-таки залишаюся самим собою. Вірним своїй ідеї", — розповів Костянтин Маломуж.

Читайте також

  • Книжки двох одеситів потрапили до Довгого списку Дитячої Книги року BBC
  • Яку літературу варто читати дітям в школах. Пояснює одеський письменник
  • "Російська література обнулила себе 24 лютого": що буде з книжками РФ в одеських бібліотеках

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області