Під дзвін ринди. Миколаївські яхтсмени зробили подарунок обласному яхт-клубу

Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Миколаївські яхтсмени 29 жовтня презентували "Обласному яхт-клубу" риндуРинда — це неточна назва суднового дзвона.. Свій подарунок присвятили 135-річчу закладу. Корабельний дзвін встановили на балконі адміністративної будівлі клубу.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Миколаївського обласного яхт-клубу Олег Стефановський.

За словами Олега Стефановського, у 2022 році через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, у Миколаєві сезон не відкривали.

"Але є урочиста дата – 135-річчя з дня створення Миколаївського яхт-клубу. Ринду встановили на балконі адміністративної будівлі клубу. Вона має гравіювання з назвами яхт, екіпажі яких підготували подарунок", — сказав директор клубу.

Корабельний дзвін важить 24 кілограми, виготовлений з бронзи.

Як розповів Олег Стефановський, дзвін допоможе вихованцям яхт-клубу краще відчувати морську атмосферу у процесі навчання. Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з вітрильного спорту "Обласний яхт-клуб" під час воєнного стану діє у комбінованому режимі — частина вихованців виїхали за кордон, зокрема, до Болгарії та Хорватії і там продовжують займатися вітрильним спортом.

"Частина дітей зараз у нас перебувають у Миколаєві. Деякі тренери — більшість залишились тут, проводять свою діяльність – хто очно, хто онлайн. У нас такий вид спорту, що дуже багато роботи можна й онлайн робити, школа повністю функціонує", — сказав директор клубу.

Що відомо

  • Найстаріший яхт-клуб України заснований в Миколаєві за ініціативою командира Чорноморського флоту Євгена Голікова. 22 серпня 1888 року Морське міністерство виділило місце для розташування та затвердило статут клубу.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.