"Мрії дітей". У Дніпрі фотографка з Маріуполя влаштовує фотосесії для дітей-переселенців і записує їхні історії

Ексклюзивно
Суспільне Дніпро

У Дніпрі фотографка з Маріуполя Марина Новікова створює світлини дітей-переселенців. Її проєкт називається "Мрії дітей". Жінка викладає історії дітей в інстаграмі, аби привернути увагу до їхніх потреб. А ще – щоб зробити приємне дітям, які отримують професійні фото, розповіла вона Суспільному.

"Мета мого проєкту – підтримати діток"

Марина Новікова фотографує дітей-переселенців, записує їхні історії та мрії і викладає у власному інстаграмі. 24 лютого Марина була у Харкові, їй довелося евакуюватися вдруге в житті.

"2014 року, коли почалася війна, я мешкала в Донецьку, взагалі я родом з Маріуполя, і мої батьки зараз там. У них згоріло житло, вони залишаться ні з чим, їх там добрі люди пустили пожити в себе", – розповіла вона.

Каже: на створення цього проєкту її надихнула п'ятирічна донька.

"Мета мого проєкту – підтримати цих діток, щоб вони подовжували продовжували мріяти, бо я вважаю, що з мрій можуть і будуватися домівки, і руйнуватися домівки. Я вважаю, що дуже важливо підтримувати мрії дітей", – каже Марина.

"Він чув біль людей"

Павло – теж із Маріуполя. У Дніпрі живе з квітня. Будинок, де мешкала його родина, зруйнований через обстріли. Два тижні сім'я жила в підвалі.

У Дніпрі, після евакуації, хлопчикові довелося працювати з психологами. За словами матері Павла Анни Журавель, фахівці радять синові ділитися пережитим із людьми, які мають схожий досвід.

Павло з мамою на фотосесії у Марини. Суспільне Дніпро

"Він бачив, він чув біль людей, із якими ми були у підвалі. Як вони плакали через те, що в них хтось помер. Але ми намагалися, аби діти це чули якнайменше. Будь-який вибух – це страх, будь-який рух у квартирі різкий – теж дуже сильний страх. Він біжить до тебе, біжить обійматися", – каже Анна.

Наразі в проєкті взяли участь вже десять родин переселенців. Підписники Марини можуть задонатити, аби втілити мрії дітей у життя.

Читайте також

У Дніпрі діти за допомогою роботів намалювали листівки для поранених військових

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро