Чеський суд засудив до в'язниці двох блогерів за антиукраїнські висловлювання

Акція на підтримку України, Прага. Фото: Facebook / МЗС

У Чехії суд виніс вирок у справі щодо двох блогерів, які дозволили собі на адресу українців висловлювання, що розпалювали ненависть.

Про це повідомляє Радіо Прага.

"Суд міста Кладно засудив 26 жовтня двох обвинувачених до позбавлення волі за ненависницькі висловлювання на адресу українців у відео, опублікованому в соціальних мережах", — йдеться у повідомленні.

Згідно із судовим вердиктом, один з фігурантів, Томаш Чермак, дістав шість місяців тюремного ув'язнення, а другого, Патріка Тушла, засудили до 10 місяців в’язниці. За словами судді Віта Соховського, обидва чоловіки вчинили дії, спрямовані на збудження ненависті та наклеп на націю.

Патрік Тушл заявив у суді, що він не почувається винним, зазначивши, що "нічого не має проти українців загалом, але лише засудив дії деяких українських націоналістів". Він також перепросив за ненормативну лексику, яка пролунала у відео, визнавши, що форма відео була недоречною.

Своєю чергою, Чермак сказав судді, що припустився помилки, а також визнав недоречність свого висловлювання. Чоловік запевнив, що він сам не вірить у те, про що заявляв у публічному відео, але хотів привернути ширшу увагу до запису. Крім того, Чермак зізнався, що на його рахунок надійшли десятки пожертвувань від глядачів.

Тушл повідомив суду, що він також отримав пожертви у розмірі від десяти до 20 тисяч крон. За словами чоловіка, гроші він отримав на рахунок його маленької доньки, номер якого він розмістив у соціальних мережах. Раніше Тушл був двічі судимий за крадіжку та погрози.

Прокурор Ондржей Хула заявив, що вважає дії підсудних вкрай суспільно небезпечними. Рішення суду ще не набуло чинності.

Як зазначає видання, у відео, яке стало підставою для звинувачень, пролунала низка принизливих та вульгарних висловлювань про українців.

Читайте також

РФ проводить ядерні навчання, Україна повертає додому військовополонених та відновлює енергетику. 246 день війни. Онлайн