Росіяни ведуть роботи на території сухого сховища Запорізької АЕС. "Енергоатом" припускає провокації

Бетонні контейнери з відпрацьованим ядерним паливом на території Запорізької атомної електростанції, фото: УНІАН

Упродовж останнього тижня російські окупанти проводять несанкціоновані будівельні роботи на території сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) на Запорізькій атомній електростанції в тимчасово окупованому Енергодарі.

Про це 25 жовтня повідомили в телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом".

Ці роботи російські військові ведуть власними силами у таємному режимі. Український персонал і присутніх на майданчику ЗАЕС представників МАГАТЕ на місце будівництва вони не допускають.

На сховищі зберігається 174 контейнери, в кожному з яких міститься по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива. Руйнування цих контейнерів, внаслідок підриву, призведе до аварії та радіаційного забруднення кількасот квадратних кілометрів прилеглої території.

"Таке будівництво на території атомної станції є незаконним втручанням з боку Росії у проєкт ядерної установки ССВЯП Запорізької АЕС та грубим порушенням як умов ліцензії на експлуатацію станції, так і міжнародних вимог у сфері ядерної та радіаційної безпеки", — зазначають в "Енергоатомі".

Там припускають, що такі дії окупантів можуть свідчити про підготовку ними терористичного акту з використанням ядерних матеріалів та радіоактивних відходів, які зберігаються на майданчику ЗАЕС.

Як раніше повідомляло Суспільне, 23 жовтня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами країн НАТО Шойгу звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".

Голова МЗС Кулеба повідомив, що запросив експертів Міжнародного агентства з атомної енергії в Україну, щоб ті відвідали місця так званої розробки "брудної бомби", про які заявила Росія. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі погодився відвідати Україну.

Читайте також

"Це використання ядерної зброї, просто з іншого боку". Зеленський закликав світ до рішучих дій щодо демілітаризації ЗАЕС

Залужний прокоментував заяви РФ про "брудну бомбу"

МАГАТЕ проінспектує ядерні об'єкти в Україні на тлі заяв Росії про розробку Україною "брудної бомби"

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram