Росія не змінює планів щодо знищення України — Данілов про закриття неба, енергосистему та "брудну бомбу"

"На сьогодні, юридично ми ще не можемо закрити небо, але технічно ― закриваємо". Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Завдяки установкам німецьким ППО "IRIS" збивається велика кількість ракет та безпілотників, які летять в Україну з Росії, Білорусі та Криму. Не меншого захоплення вартує міць та сила українських громадян, впевнений секретар РНБО Олексій Данілов. В інтерв'ю Українському радіо він назвав невтішну ціну нашої перемоги та заявив — від громадян залежить 99% успіху.

Коли небо над Україною буде закрите

Установки "IRIS", які нам постачає Німеччина, справді закривають наше небо. Але ми маємо їх не в достатній кількості і, на жаль, не можемо повністю закрити небо. Перші "IRIS", які приїхали на територію нашої країни, дають високоточні результати з точки зору влучання у ворожі ракети та дрони-камікадзе. Ми отримуємо озброєння, яке закриває критичні об’єкти на території України, зокрема об’єкти ядерної енергетики.

"На сьогодні, юридично, ми ще не можемо закрити небо, але технічно ― закриваємо".
"IRIS" дають високоточні результати влучання в ракети та дрони-камікадзе. Система ППО IRIS-T. Фото: Getty Images

Про запас міцності української енергосистеми

Я хотів би, щоб у нас був запас нашої внутрішньої міцності. Міцності громадян та військових. Щодо енергосистеми — це гуманітарний геноцид, коли вони атакують об’єкти, які не мають відношення до військової справи, для того щоб потерпало наше населення. Але ми витримаємо всю цю ситуацію, що б вони не робили.

"Ворог не змінює планів щодо знищення України, та в нього нічого не вийде".

Ми про це неодноразово говорили ще з лютого 2014 року і благали світову спільноту звернути увагу на поведінку нашого божевільного сусіда. Ми захищаємось від сучасних фашистів ХХІ століття. На жаль, ніхто на них не звернув увагу у 2004 році, коли все це почалося ― фашизація Російської Федерації. А зараз маємо такі наслідки. Зараз реакція світу трохи інакша. Питання, коли впаде Москва — це питання лише часу.

Навіть якщо вони руйнуватимуть різні об’єкти, це не означає, що наш спротив зупиниться. Так, ми маємо складну ситуацію і не приховуємо цього, тому й звертаємося до населення з проханням якомога менше використовувати електричного струму.

"Люди в енергетичному секторі сьогодні працюють як на фронті ― 24 години на добу, за що їм велика подяка".

Це стосується усіх без винятку — від диспетчерської до Укренерго, усі виконують свій обов’язок заради нашої спільної перемоги.

Імпорт електроенергії з-за кордону

Юридично Україна перебуває у спільноті європейських країн у цьому секторі. Але є технічні питання, які нам не дозволять отримувати необхідний енергетичний баланс на нашій території. Ці технологічні питання не залежать від рішень нашого уряду та Укренерго. Ви не зможете у пляшку об’ємом 2 літри залити 20 літрів. Тож ми не зможемо на 100 відсотків забезпечити себе закордонною електричною енергією.

"Брудна бомба" і МАГАТЕ

За радянських часів 5 атомних станцій мали можливість виробляти збройний плутоній ― Ігналінська, Курська, Ленінградська, Смоленська та Чорнобильська. На ЧАЕС все закінчилося в 1986-му, після трагедії, а в 2009 році закрилась Ігналінська станція. Я би порадив звернутися до Курської, Ленінградської та Смоленської ― поїхати і подивитися, що відбувається там. На цих станціях було обладнання для виробництва збройного плутонію.

Росія може пустити до себе МАГАТЕ, або не пустити. Це країна-терористка, яка відповідно поводиться. Дуже прикро, що інституції, які мали б за цим стежити, не є наполегливими.

"МАГАТЕ мало б бути на місці, коли росіяни захопили Чорнобильську станцію, а потім Запорізьку".

На ЧАЕС їх не було від слова "зовсім", а на ЗАЕС вони з’явилися після того, як здійнявся галас. Росія всі норми міжнародного права помножила на нуль, і вони сьогодні продовжують скликати засідання Радбезу ООН. Росії там нічого робити ще 2014 року, коли вона здійснила акт воєнної агресії проти України. А краще їх було виперти звідти у 2008 році, коли вони захопили частину Грузії, не кажучи вже про ситуацію на території Молдови. Тобто РФ ― терорист, а з ним продовжують спілкуватися.

Розвал Росії

Їхні мантри і хороводи ні до чого не приведуть. Перемога буде на нашому боці. Я неодноразово наголошував, що РФ завдяки діям Путіна розвалиться на певні частини. Будуть вільні Ічкерія, Татарстан, інші колонізовані країни. Хочу нагадати історію, яка була після завершення Другої світової війни у травні та вересні 1945 року. Ті люди, які виборювали свободу і незалежність нашої країни, демонстрували такий спротив, який не могло подолати НКВД.

"Всі червоні лінії Росія вже перетнула. Бо коли ви забираєте життя людини ― це і є перехід червоної лінії".

Шлях до перемоги

Це не проста справа, і буде недоречним називати якість дати. Наші Збройні сили, наше громадянське суспільство роблять усе можливе, щоб фініш настав якомога швидше. Від нас залежить дуже багато, десь 99%. Частина залежить він наших партнерів, вони надають нам величезну допомогу на сьогодні ― озброєння та підтримку, щоб країна трималася. І спільними зусиллями, рано чи пізно, ми дійдемо до перемоги.

"Нам доволі дорого коштує ця війна, я маю на увазі життя людей. Це найбільша наша втрата, яку ми не зможемо повернути".

Ми маємо триматися, робити свою справу і крок за кроком рухатися до нашої перемоги.

Читайте також

У Повітряних силах розповіли як працює система ППО IRIS-T

Німеччина першою поставила Україні сучасні системи ППО, чекаємо цього від інших партнерів — Зеленський

Україна може отримати системи ППО Hawk від США — Reuters