Шукають інший формат: у Рівному зачинили соціальні їдальні

Ексклюзивно
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному припинили працювати дві соціальні їдальні, які відкрили у травні та червні, це підтвердили Суспільному у пресслужбі міської ради. Директор міського департаменту соціальної політики Сергій Черній повідомив, що послугами їдалень скористалось приблизно дві тисячі переселенців. Змушені були їх зачинити через старт навчального року і зараз шукають інший формат, щоб відновити таку послугу.

Соціальні їдальні запрацювали у Рівному навесні на базі навчальних закладів: у травні — на базі НВК №2 "Школа-Ліцей", у червні — у рівненському ліцеї №1, що на вул. Литовській. Жодна з них, станом на середину жовтня, не працює, повідомила працівниця пресслужби Рівнеради Ольга Лірник.

Їдальні зачинили у зв'язку зі стартом навчання, каже Сергій Черній. Їхніми послугами могли скористатися послугами як жителі міста, так і внутрішньо переміщені. Для перших обід коштував 45 грн, переселенці платили удвічі менше — 22,5 грн. У травні міська рада передбачила два мільйони гривень для відшкодування витрат, пов'язаних з наданням послуг з харчування та іншої соцпідтримки внутрішньо переміщеним особам.

"Нам підприємець подавав затверджений управлінням освіти протокол, акт і ми відшкодовували кошти. І таких послуг було надано 5 723. Враховуючи, що це могла одна людина щодня їсти, скільки це людей? Десь до двох тисяч скористалися. У коштах це приблизно 150 тисяч гривень, які пішли на відшкодування харчування ВПО", — коментує директор департаменту.

Решта з передбачених грошей, каже, залишилися у міському бюджеті. Їх зможуть використати, якщо відновлять роботу соціальних їдалень.

"Є запит, люди питають, які користувалися. У мерії є таке бачення — відновити цю практику. Але, це потрібно тендер проводити, можливо, з наступного року відновиться ця послуга. Це нова концепція має бути. Зараз спільно з міськвиконкомом вирішуємо це питання", — уточнив Сергій Черній.

Наразі, з його слів, місто працює над підтримкою ВПО, які проживають у гуртожитках: Допомагають дрібною побутовою технікою, завезли ліжка, постіль, пральні машини, а тепер поставляють бойлери.

Читайте також

  • “Результат перевершив наші очікування" — мер Рівного про тестування генераторів
  • Як 20 років тому у Рівному постав пам'ятник організатору УПА на Волині Климу Савуру
  • "Я і сама записки носила": репресована рівнянка розповіла про заслання родини через співпрацю з УПА

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter