Чернівці закуплять 120 тисяч транспортних карток для оплати проїзду. Коли запрацюють та як їх отримати

Фото ілюстративне. Facebook / КП "Чернівецьке тролейбусне управління"

Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 120 тисяч транспортних карток для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах. Суспільне пояснює, які транспортні картки будуть, як їх отримати та коли ними можна буде скористатися.

У Чернівцях будуть чотири категорії транспортних карток і матимуть різні кольори:

  • червона – звичайна,
  • жовта – пільгова,
  • зелена – студентська,
  • синя – учнівська.

Безплатними будуть картки для пільговиків та учнів.

Звичайну та студентську карту можна буде купити в магазинах, а також у водіїв та контролерів. Вартість звичайної картки – 120 гривень, у цю суму включена ціна картки (20 гривень) та 10 поїздок.

Студентська коштуватиме 70 гривень (також міститиме 10 поїздок). Картку можна буде поповнити у терміналах “ПриватБанку”, EasyPay, iBox та City24, а також у точках продажу.

Транспортні картки залежно від категорії матимуть різні кольори: червона – звичайна, жовтна – пільгова, зелена – студентська, синя – учнівська. Facebook / КП "Чернівецьке тролейбусне управління"

Перші 50 тисяч карток, з них — 20 тисяч персоніфікованих для пенсіонерів, мають доставити до Чернівців впродовж 20 днів. До кінця року Чернівці мають отримати ще 30 тисяч персоніфікованих карток для пенсіонерів, 30 тисяч карток для учнів та 60 тисяч неперсоніфікованих карток для інших пасажирів, зокрема студентів.

Згідно із договором, оприлюдненим на сайті Prozorro, 120 тисяч карток коштують майже 3,2 мільйона гривень (за одну персоніфіковану картку – 47,50 гривень, за неперсоніфіковану – 19,50 гривень).

Найпершими картки отримають пільговики та учні

Пільгові транспортні картки мають отримати вісім категорій містян — пенсіонери, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, люди, які травмувались під час аварії на Чорнобильській АЕС тощо.

У тролейбусному управлінні розраховують, що для забезпечення пільговиків необхідно 30 тисяч карток – таку кількість і замовили. Щоб уникнути черг, попередньо планують поширювати картки почергово по мікрорайонах міста протягом жовтня-грудня 2022 року, розповів в.о. директора тролейбусного управління Петро Лисак в ефірі "Українського радіо Буковина".

Учнівські картки розповсюджуватиме управління освіти через школи, ліцеї та гімназії міста.

Першу частину карток, зокрема для пенсіонерів та учнів, у ЧТУ очікують отримати впродовж тижня з 12 жовтня, повідомив Лисак у коментарі Суспільному.

5 жовтня тролейбусне управління запустило попередню реєстрацію для пенсіонерів для отримання пільгової транспортної картки. Станом на 12 жовтня отримали понад 2000 правильно заповнених заявок.

Для реєстрації потрібно заповнити електронну форму. Із заповненням допомагають у телефонному режимі, також люди приходять безпосередньо на підприємство.

Пільгова транспортна картка. Facebook / КП "Чернівецьке тролейбусне управління"

Чи матимуть пільгу на проїзд пенсіонери з громад області

Поки що у громадському транспорті Чернівців пільги на проїзд мають всі пенсіонери, зокрема й ті, що не проживають в обласному центрі. Втім після запровадження електронного квитка, безоплатно їздитимуть лише пільговики, які матимуть транспортну картку. Оформити її можуть лише жителі Чернівецької громадиДо Чернівецької громади входять місто Чернівці, а такж села Чорнівка та Коровія.

Втім інші громади можуть укладати договори з Чернівецькою міською радою про пільговий проїзд. Тоді отримати картки зможуть жителі громад, які матимуть такі договори. Пенсіонери, які не матимуть таких карток, повинні будуть сплачувати за проїзд повну вартість.

Коли запрацює електронний квиток

Електронний квиток має повністю запрацювати з 1 січня 2023 року. Тоді сплатити за проїзд можна буде транспортною або банківською карткою, а також смартфоном через валідатор, через додатки "Приват24" або EasyPay. За готівку можна буде купити квиток лише у терміналах EasyPay, iBox та City24. Водії готівку від пасажирів з 2023 року не прийматимуть.

Раніше Суспільне показувало, як можна розрахуватись у тролейбусах, відколи там немає кондукторів:

Читайте також

"Готівки в тролейбусах не буде". Інтерв’ю з заступником міського голови Чернівців про новий тариф та електронний квиток

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.