В ООН проголосували за створення інспектора з прав людини по Росії. Цю посаду вводять вперше щодо країни-члена Радбезу

. Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй. Штаб-квартира ООН в Нью-Йорку. Фото: Getty Images

В ООН ухвалили рішення про призначення нового незалежного експерта з порушень прав людини в Росії. Вперше в ООН призначають спеціального доповідача для вивчення ситуації в країні, яка є постійним членом Радбезу та входить до "великої п'ятірки"До складу 5 постійних членів Радбезу ООН входять: КНР, Франція, Росія, Велика Британія, США. Ці країни мають право ветувати будь-які резолюції, окрім процедурних..

Про це повідомляє Reuters.

7 жовтня Рада з прав людини в ООН одноголосно ухвалила рішення про призначення нового незалежного експерта з передбачуваних порушень прав людини в Росії.

Члени Ради з прав людини ООН віддали 17 голосів "за", 6 "проти", ще 24 учасники утрималися. Це вперше в ООН призначають спеціального доповідача для вивчення ситуації в країні, яка є постійним членом Радбезу та входить до "великої п'ятірки".

Крім того, під час обговорення питання члени Ради звинуватили Москву в створенні "атмосфери страху" за допомогою репресій і насильства.

Посол Росії при ООН в Женеві Геннадій Гатілов заявив, що резолюція містить "потік помилкових тверджень".

"Цей проєкт резолюції є ще одним прикладом того, як західні країни використовують цю Раду для досягнення своїх політичних цілей", — сказав він.

Що відомо

  • 7 квітня Генеральна асамблея ООН ухвалила рішення про зупинку членства Росії в Раді з прав людини. Рішення підтримали 93 країни, проти висловились 24. Утримались від голосування представники 58 держав.
  • У Раді Безпеки ООН є недолік системи, коли агресор має право вето. Тож через можливість Росії ветувати рішення Ради Безпеки ООН, робота організації частково заблокована. Про це під час інтерв'ю Суспільному сказала голова Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер.

Читайте також

Голова USAID пояснила, чому ООН не може притягнути Росію до відповідальності