Паверліфтерка з деокупованого міста на Харківщині перемогла на змаганнях у Стамбулі

Анастасія Сердюк з Балаклії перемогла на чемпіонаті світу з паверліфтингу. Фото Анастасії Сердюк

18-річна паверліфтерка Анастасія Сердюк чотири місяці тренувалася в окупованій Балаклії на Харківщині, а коли виїхала — стала першою у своїй категорії на чемпіонаті світу у Стамбулі.

Під час російської окупації дівчина тренувалась у старому залі, розповіла спортсменка Суспільному. З Балаклії вона виїхала влітку.

"Основна думка була — де взяти їжі, як встигнути сховатися. А потім, коли ми звикли з батьками до того, що постійно щось вибухає, вийшов на зв'язок мій тренер, і ми подумали, а чому б нам не почати займатися", — згадує Анастасія.

Анастасія Сердюк з родиною. Архівне фото.

Для тренувань дівчина потребувала спорядження. Привезти його до окупованого міста вона попросила сусідів.

"Якщо ми чули під час тренування вихід снаряда, то ми повинні були зайти до коридору, якомога далі від вікон. Якщо в якийсь день вибухи були часто і близько, то тренувань у нас не було", — говорить спортсменка.

Фото Анастасії Сердюк

Виїжджати на змагання Анастасії довелося через Росію до Латвії.

"На той момент Балаклія була закрита, нікого не пускали, нікого не випускали. Ми стояли на прикордонному пункті 15 годин", — згадує вона.

Фото Анастасії Сердюк

Чемпіонат світу з паверліфтингу, на якому Анастасія Сердюк одержала перемогу, проходив у Стамбулі:

"Я зайняла перше місце у своїй віковій і ваговій категорії. Коли я стояла на п'єдесталі, лунав гімн України, в мене наверталися сльози за Батьківщину, за дім".

Читайте також

"Спершу почули українську": жінка, яка пригощала оладками військових у Балаклії, розповіла про звільнення міста