Подарунок для миколаївця. У Польщі триває акція "Подаруймо українським дітям велосипед"

Хлопчик отримав у подарунок велосипед. Вересень 2022 року. Фото: Тетяна Бакоцька/Суспільне Миколаїв

Понад 200 велосипедів подарував українським дітям волонтер із польського міста Ольштин Петро Палінський. Із квітні 2022 року триває акція "Подаруймо українським дітям велосипед".

Започаткувати акцію наштовхнула розповідь хлопчика з України, коли Петро підвозив із польсько-українського кордону жінку з дитиною.

"Вони втратили житло й нічого не змогли взяти з України, окрім невеликої валізи. Хлопчик розповів, що найбільше сумує за своїм велосипедом. Я захотів допомогти цій дитині. Написав оголошення в Facebook. Люди одразу віддали мені 15 велосипедів. І відтоді продовжують це робити", — розповів Петро Палінський.

Батько Петра Вітольд Палінський допомагає ремонтувати велосипеди. Також до акції приєдналися чимало волонтерів.

"Якщо люди мають зламаний велосипед, або такий, яким давно не користуються, то представники Федерації FOSа допомагають ці велосипеди перевозити до пана Петра. Він дарує їм нове життя й радісні емоції дітям", — сказала представниця Федерації FOSа Моніка Хаусман-Пнєвська.

Діти з велосипедами, що отримали від волонтера. Фото: Петро Палінський/Facebook

Якщо українці звертаються до Петра Палінського з проханням подарувати їм велосипеди, він не запитує, з якого регіону й коли вони приїхали, або які доходи в їхньої родини.

"Велосипеди справді просять різні люди. Хтось приїхав до Ольштина, бо ракетами знищили їхній будинок. У когось на війні загинули родичі. У інших — чоловіки працювали й мали житло в Ольштині, тому мами з дітьми сюди переїхали з регіону, який не так часто обстрілюють, як, наприклад, Миколаїв. Але Петро дарує велосипеди всім, хто звертається. Бо якщо люди просять, то потребують", — розповіла Моніка Хаусман-Пнєвська.

У вересні 11-річний Михайло Хода з Миколаєва отримав у подарунок велосипед.

"У той день я повернувся зі школи й мама сказала, що пан Петро написав їй повідомлення, що має для мене велосипед. Йому про те, що я мрію про велосипед, розповіла українка Ольга Александрова, з якою мама познайомилася тиждень тому. Я спочатку не міг повірити, що це правда. Коли побачив велосипед, то заплакав. Бо такий самий у мене залишився вдома. Я дуже вдячний і дуже щасливий", — розповів Михайло.

Читайте також

Для військових та цивільних: волонтерський центр у Миколаєві формує продуктові набори та допомагає з теплими речами

Медикаменти, теплі речі та продукти. Миколаївські волонтери допомогли медикам та військовослужбовцям

Діти-сироти та без батьківського піклування: яка ситуація із усиновленням дітей на Миколаївщині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.