Працівниця Ізюмського краєзнавчого музею сховала від окупантів Євангеліє 1707 року видання

Напрестольне Євангеліє під час експонування в Ізюмі, 2016 рік. Фото: Обрії Ізюмщини

Напрестольне Євангеліє в срібному з позолотою окладі 1707 року видання, яке є частиною колекції Ізюмського краєзнавчого музею, пережило окупацію РФ.

Євангеліє від російських окупантів сховала працівниця музею, розказав в розмові з Суспільне Харків заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

"У музеї є наукова співробітниця Діна Листопад, вона особисто прийшла в музей під кулями, під час артобстрілів, і сховала Євангеліє, сказала, що ховала так, щоб його ніхто не знайшов. І воно живе! А ми думали, що його вкрали", — сказав Володимир Мацокін.

Музейниця Діна Листопад після того, як сховала трьохсотрічний експонат, змогла евакуюватися з міста Ізюм.

Читайте також: Напрямок — Ізюм: хроніка окупації та боїв за місто

Мацокін каже, Євангеліє неушкоджене. Нині експонати перебувають у сховищі Ізюмського краєзнавчого музею, який взяли під цілодобову охорону військові.

"Будівля музею в поганому стані, є потрапляння у дах, зараз працюємо над тим, щоб законсервувати його. Вся колекція, вся експозиція збереглася, нічого не поцупили, хоча місто пограбоване дуже сильно", — сказав Володимир Мацокін.

Що буде з експонатами надалі, вирішують: "Спеціалісти приїздили до музею 24 вересня, ми отримали консультації".

Що відомо

  • Ізюмський краєзнавчий музей заснував у 1920 році археолог Микола Сібільов. Під час Другої світової війни частина колекції та будівля закладу були знищені. Напрестольне Євангеліє — подарунок Петра Першого Ізюмському Преображенському собору. У музеї до вторгнення РФ в Україну експонувалися предмети середньовіччя, козацької доби, нумізматична колекція, етюди Сергія Васильківського та інших художників тощо.
  • 21 вересня до деокупованих Ізюма та Балаклії приїздив міністр культури Олександр Ткаченко. За його словами, в Ізюмі пошкоджені внаслідок воєнних дій майже всі заклади культури.
  • До переліку пам'яток, які РФ зруйнувала за час повномасштабного вторгнення, внесли будівлю Реального училища 1882 року в Ізюмі. За даними Міністерства культури на 4 вересня, у Харківській області окупанти зруйнували чи пошкодили 108 пам'яток, 88 — у Харкові.

Читайте також

Найбільше злочинів РФ проти культурної спадщини України фіксують на Харківщині — омбудсман