Омбудсмен заявив, що Червоний Хрест не слідкував за умовами утримання українських військовополонених

. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, фото: УНІАН

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець збирається порушити перед керівництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) питання щодо відсутності моніторингу умов тримання українських військовополонених в полоні РФ.

Про це Лубінець заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"У мене попередньо запланована зустріч із керівництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста в Женеві, я туди їду саме щодо цієї ситуації. Якщо ми не побачимо від них якихось дієвих алгоритмів дій щодо РФ, ми повинні про це публічно казати", — зазначив він.

Омбудсмен пояснив, що мандат МКЧХ має змушувати країну-агресора виконувати Женевські конвенції, і оскільки представники організації були присутні під час виходу з "Азовсталі" українських бійців, то відповідно були зобов'язані моніторити ситуацію.

"Ми побачили, що цього взагалі не відбувалося... Жоден із військовополонених, яких ми вчора звільнили, не бачив представника МКЧХ. Це порушення. На мій погляд, це невиконання мандата МКЧХ і ми маємо про це публічно говорити", – зауважив Лубінець.

Раніше в організації повідомили, що співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста двічі відвідували українських полонених, яких утримують в окупованій Оленівці Донецької області, однак не мали змоги поспілкуватися з ними віч-на-віч.

Також у МКЧХ заявляли, що підтримують контакт із полоненими з "Азовсталі", хоча інформація про візити до полонених є конфіденційною.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

Читайте також

"Вчора я народилась вдруге" — мати наймолодшого військового "Азовсталі" звільненого з російського полону

Поцілував землю після обміну. Емоції військових після повернення з російського полону. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Звільнені з полону РФ українці у різному стані, до багатьох застосовували тортури — Буданов