"Плівки Медведчука": суд закрив справу, в якій Порошенко звинувачував Зеленського у бездіяльності

. eurosolidarity.org

Касаційний адміністративний суд Верховного суду закрив провадження у справі про неоприлюднення президентом Володимиром Зеленським публічної інформації, поданий за позовом п’ятого президента Петра Порошенка.

Про це повідомляє пресслужба суду.

"12 вересня 2022 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду закрив провадження у справі № 9901/337/21 за позовом Петра Порошенка, який просив суд визнати протиправною бездіяльність президента України Володимира Зеленського через неоприлюднення публічної інформації, що становить суспільний інтерес", — йдеться у повідомленні.

У суді зазначили, що в інтерв’ю від 24 червня 2021 року, розміщеному в інтернеті, відповідач стверджував про наявність у нього інформації від Служби безпеки України, розвідувальних органів України або від будь-яких інших осіб стосовно позивача. Зокрема, той говорив, що бойовики з раніше окупованих Росією територій нібито вели торгівлю та заробляли із лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком спільно із Петром Порошенком.

"Позивач просив суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неоприлюднення публічної інформації, що становить суспільний інтерес, про наявність якої він стверджував у своєму інтерв’ю, і зобов’язати його оприлюднити цю інформацію", — пояснили у КАС ВС.

Попри це, заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази та розглянувши додаткові пояснення, суд вирішив закрити провадження у справі. При цьому це рішення може бути оскаржене до Великої палати Верховного суду.

Що відомо

  • 18 травня 2021 року журналісти проєкту Bihus.Info оприлюднили записи розмов, на яких нібито тодішній депутат фракції партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук спілкується із керівництвом Росії та бойовиками ОРДЛО. Зокрема, журналісти стверджують, що Медведчук контактував з російськими посадовцями, обговорював легітимізацію бойовиків та зустрічі із тодішнім президентом Петром Порошенком. Записи датуються 2014-2017 роками.
  • Служба безпеки України заявила, що проведе експертизу оприлюднених Бігусом аудіозаписів. 9 березня СБУ допитала Медведчука у цій справі.
  • 11 травня 2021 року в будинку Медведчука відбулись обшуки. За кілька годин генеральна прокурорка Ірина Венедіктова та голова Служби безпеки Іван Баканов провели спільний брифінг щодо обшуків та оголошення підозри Медведчуку і його соратнику Тарасу Козаку.
  • 13 травня Печерський суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. На нього надягли електронний браслет. Тарас Козак, за словами Медведчука, перебуває в Білорусі на лікуванні.
  • Раніше Порошенко вже намагався через суд витребувати з громадської організації "Том 14", до якої належить Bihus.Info і яка заснована журналістом Денисом Бігусом, аудіозаписи телефонних розмов. На це журналіст відповів, що ГО не є розпорядником аудіофайлів, а "власником є фізична особа, людина і журналіст Бігус Денис Станіславович". Бігус також зазначав, що усі аудіозаписи вже опубліковані на YouTube.

Читайте також

ЗСУ у Святогірську, звільнення Харківщини та півдня, зупинка ЗАЕС. 202-й день війни. Онлайн