Військовий облік для жінок відтермінували на рік

Важливо
. Фото ілюстративне. Фото: УНІАН

Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає. Про це повідомили в Міноборони. 6 вересня міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ Міноборони, яким вчергове відтерміновуються строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року.

Як заявив Генеральний Штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Водночас заступниця міністра Ганна Маляр нагадала, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

“Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки”, — пояснила Маляр.

Тож ще на рік — до 01 жовтня 2023 — їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.

“Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує”, — пояснила Ганна Маляр.

Вона додала, що після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде.

Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проєкт Закону “Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок має виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету.

Що відомо

  • 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.
  • У квітні Міністерство оборони скоротило перелік жіночих професій з більш як сотні до лише 14 спеціальностей та 7 професій.
  • Згідно з наказом Міноборони №313, з 1 жовтня Головнокомандувач ЗСУ зобов’язаний взяти на військовий облік жінок за новим переліком спеціальностей та професій, які споріднені з військово-обліковими.

Читайте також

Зеленський відреагував на петицію про скасування військового обліку для жінок

"Жодна жінка примусово на фронт ще не потрапила". Міноборони передало до ВР пропозиції щодо військового обліку жінок

Як військовий призов для жінок працює у світі

Українок братимуть на військовий облік лише за згодою — Генштаб